„Už několik let upozorňuji na to, že situace v českém vrcholovém sportu není dlouhodobě udržitelná. A zvlášť se to týká sportovců a klubů z odlehlejších regionů. Bohužel poslední vývoj mi dává zcela za pravdu. My jsme se snažili minulé dva roky navázat na předchozí medailové úspěchy, což nás stálo spoustu sil a hlavně prostředků. Nyní už musíme na aktuální ekonomickou realitu adekvátně zareagovat a nastolit přísný úsporný režim. Dá se říct, že najíždíme na mód přežití,“ naznačuje důvod trenérské rošády předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek, jehož tým obsadil v nejvyšší ženské soutěži v uplynulém ročníku až šesté místo.

Šternberk pod vedením nyní již bývalého kouče Drešla, jenž se stěhuje o několik kilometrů jižněji do hanácké metropole, skončil i vinou řady absencí v extralize poslední a svou příslušnost k tuzemské elitě musel hájit v baráži proti vítězi první ligy z pražských Střešovic. Povedlo se mu to díky třem vítězstvím v nejkratším možném čase a do nové sezony vyrazí pod vedením dlouholetého mládežnického trenéra a asistenta u ženského družstva Miroslava Jehláře. Ten byl shodou okolností jako provizorní kouč u jediné šternberské výhry v minulém extraligovém ročníku (doma 3:2 nad Ostravou).

Tým Mapei Merida Kaňkovský na MČR kadetů a žáků. Jakub Tesařík bral zlato v časovce i závodu, Antonín Žufánek získal bronz. Nela Kaňkovská získala zlato a stříbro, Adéla Pitnerová bronz. Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky
Nemáš talent, slyšela od táty. Teď chce prorazit cyklistka Kaňkovská ve světě

Složení realizačních týmů, hráčských kádrů a plány pro novou sezonu oznámí oba středomoravské kluby v nejbližších dnech.