Ale ani její zásahy nepomohly Češkám zvítězit.

V prvním zápase podlehly ve čtvrtek po nevýrazném výkonu 22:27, v pátek i přes zlepšenou hru 25:29.

„Nejsme ještě sehrané. Na každý sraz jezdí pořád nové a nové hráčky a musíme se sehrávat pořád dokola,“ povzdechla si Hrbková, která je v reprezentaci nepřetržitě už od března 2007.

„A ta nesehranost je na nás strašně moc vidět,“ dodala.

Český ženský národní tým už dlouho trpí skutečností, že jej opomíjí většina legionářek. Oba zápasy proti Rakousku tak odehrál ryze výběr z týmů česko-slovenské interligy a dokonce druhé nejvyšší české soutěže – 1. ligy žen, když Martinková a Crhová hrají za Baník Most.

A ty legionářky, které na srazy normálně jezdí, se tentokrát omluvily.

„Kysučanová a Zámorská májí zdravotní problémy a klub Simerské nás požádal, aby s ohledem na nabitý začátek sezony dostala jejich klíčová hráčka v reprezentaci volno,“ vysvětloval Jiří Tkadlec, kouč české reprezentace před turnajem.

A absence nejzkušenějších hráček, které má reprezentace k dispozici, byla podle Hrbkové klíčovou v zápasech s Rakouskem. To by ostatně nemělo být nad síly českého výběru.

„Já si myslím, že kdyby tady legionářky byly, vypadalo by to úplně jinak. Zejména v obraně, kde se ta sehranost projevuje nejvíc,“ řekla studentka olomoucké fakulty tělesné kultury.

Další ranou pro český tým bylo zranění spojek Štěrbové a Kutlvašrové, které si bolestivé šrámy odnesly z tréninkového zápasu s juniory Zubří.

„Obě nám potom chyběly. Minimálně, když si někdo potřeboval odpočinout, tak ani nešlo pořádně střídat,“ konstatovala Hrbková.

Svých deset branek příliš nepřeceňuje.

„V tom prvním zápase to bylo celkem dobré, ve druhém už jsem dávala jenom čtyři a z toho tři sedmičky,“ upřesnila. „Ve druhém poločase toho druhého zápasu jsme už hrály málo do křídel, což je škoda, protože by se asi proměňovalo víc.“

Dvě trefy do hlavy

Kromě střílení branek se jí přihodila i jedna kuriózní záležitost. V obou zápasech trefila rakouské brankařky balonem tvrdě do hlavy. Po druhé podobné „trefě“ však došlo k nepříjemnému nedorozumění.

„Nechtěla jsem ji trefit. Včera se ta brankařka ani nepohnula, takže jsem se bála, že by to mohlo být na červenou. Ale dnes tam skočila. Já běžela do obrany a na dálku se jí omlouvala,“ popisuje inkriminovanou událost.

„Jenže ona si to gesto vyložila nějak špatně. Šla jsem se jí tedy ještě jednou po zápase omluvit, nejsem taková, že bych dělala nějaká sprostá gesta ani v klubu, natožpak v reprezentaci. Řekla, že mi věří, tak doufám, že to pochopila,“ doplnila Hrbková.

Kromě ní se v obou zápasech představily i dvě její spoluhráčky z olomouckého klubu. Romana Tomečková si ve dvou zápasech připsala tři úspěšné zásahy, pivotka Spíchalová se trefila jednou.

Zbytek olomouckého týmu teď čeká volný víkend. Nejbližší utkání hraje Zora až v sobotu 3. října proti nováčkovi česko-slovenské soutěže – Interu Bratislava.