Kluby se po několikaměsíčních tahanicích dohodly na přestupu, třiadvacetileté pravé křídlo za ostravský celek nastoupilo už v sobotním utkání proti ŠKP Bratislava a připsalo si jednu branku. Poruba prohrála 23:31.

Selucké i Hrbkové před nedávnem vypršel dvouměsíční zákaz činnosti za to, že v letní přípravě odehrály navzdory platnému kontraktu v Olomouci přátelský zápas za Porubu.

Oba kluby vleklý spor nakonec vyřešily smírem a domluvou: nejprve Poruba dojednala přestup Selucké, kterou nyní následovala i reprezentační spoluhráčka Hrbková.

„V pátek ráno jsme její přestup zaregistrovali v Praze na svazu. Jsme moc rádi, že Míša může konečně hrát,“ uvedl manažer klubu Libor Adámek na oficiálním webu Sokola.

Spokojená byla i samotná třiadvacetiletá reprezentantka, která může nastupovat na pravé spojce nebo na pravém křídle.

„Ta pauza, kdy jsem nemohla hrát, byla hrozná. Ale už je vše za mnou a moc jsem se těšila na zápas i spoluhráčky,“ řekla Hrbková. Šťastný byl i trenér Aleš Chrastina, který kromě kvality hráčky potvrdil, že v týmu se zase zvedla nálada. „Holky drží při sobě a všem bylo líto, že Míša nemohla tak dlouho hrát,“ poznamenal.

Hrbková před sobotním zápasem proti Bratislavě v interlize ještě nenastoupila. Po skončení trestu a do vyřešení kauzy v Olomouci pomáhala jen prvoligové rezervě, za niž ve čtyřech zápasech nastřílela 45 gólů. Celkově za Zoru odehrála v interlize 141 utkání, ve kterých nastřílela 506 branek.