Hranice přijely do Litovle po senzační výhře na půdě posledního vicemistra z Lovosic v kompletní sestavě s výjimkou brankáře Kučerky. „Bylo to vidět, že tady dnes nebyl. Když jsme hráli v Lovosicích s ním v brance, tak to bylo něco jiného,“ říkal po utkání hranický kouč Libor Hrabal.

„Je pravda, že s ním v brance by to nejspíš bylo něco jiného. Má vysokou kvalitu. Ale pořád je to taky jen člověk. Už jsme vyhnali z branky i extraligové brankáře,“ smál se i přes porážku viditelně spokojený litovelský kouč Zdeněk Sléha.

Pro své svěřence měl jen slova chvály. S extraligovým soupeřem totiž sehráli zcela vyrovnané utkání. V průběhu prvního poločasu si dokonce na čas vytvořili i tříbrankový náskok, ale ještě do konce prvního dějství dlouhého házenkářského podvečera o něj po sérii vyloučení přišli.

V první desetiminutovce druhé půle zase na tříbrankový odstup odskočily Hranice a vypadalo to, že už budou zápas kontrolovat a dojdou si pro postup. Domácí se ale zvedli. S ubývajícím časem začali dotahovat a nakonec 10 vteřin před koncem zásluhou po celý zápas excelentně střílejícího Schmalze vyrovnali na 29:29.

Důležité bylo, že ani v momentech, kdy jsme hráli třeba často v oslabení, jsme to nezabalili. Kluci se dokázali zvednout,“ ocenil šéf domácí lavičky Sléha.

Jeho protějšek Hrabal litoval, že si Hranice nepohlídaly duel až do konce. „Ve druhém poločase jsme mohli zápas rozhodnout. Jenže jsme dávali zbytečně přihrávky do pivota a ztráceli je, takže jsme Litovli dali šanci, aby se držela až do konce a nakonec i vyrovnala,“ postěžoval si.

„Ale naše obrana byla dnes taková pasivní, málo agresivní. Na straně druhé, když Schmalz střílí z jedenácti metrů, tak se dá těžko něco bránit, to pak musí brankáři něco chytit,“ podotkl.

Dramatický duel tedy pokračoval a neskončil ani po první prodloužené na dvakrát pět minut. Na jejím konci byli pro změnu patnáct minut od postupu Litovelští. Zkušený Galus však ze sedmičky znovu vyrovnal, tentokrát už na 33:33.

Po dvou gólech přidala obě mužstva i v dalších deseti minutách. Tam domácí Litovel znovu propásla několik příležitostí k dvougólovému trháku, který by už byl asi rozhodující. Jenže nestalo se a tak se šlo do sedmiček. V nich nakonec byli úspěšnější Hranice.

„Nakonec to pro nás byl nás šťastný konec. V Lovosicích to byl pro nás velký úspěch a ta euforie možná ještě dneska trochu převládla. Mančaft si ale musí uvědomit, že každý zápas se musí hrát naplno,“ připomněl trenér vítězů Hrabal.

Na druhé straně vládla i přes vyřazení spokojenost. „Sedmičky už jsou jen loterie. Ale s výkonem jsem maximálně spokojený. Bylo to prostě úžasné,“ chválil Sléha.

„Každý se chtěl určitě před extraligovým soupeřem ukázat, ale musím říct, že třeba v prvním zápase s Jičínem, který jsme vysoko vyhráli to bylo zrovna tak. Kdyby nám to chtělo vydržet celou sezonu, bylo by to krásné,“ konstatoval domácí kormidelník, který ztratil i pár slov o hvězdě zápasu, střelci patnácti branek Jakubu Schmalzovi. „Kuba chytil fazonu v prvním zápase dal devět, dnes nakonec patnáct branek. K tomu asi není co dodávat. Ale pochvalu si skutečně zaslouží nejen on ale celý tým, do posledního náhradníka. To je nejdůležitější, že celé mužstvo drží pohromadě, nikdo se nehádá a tak to má být, to pak dá mančaftu třicet procent navíc,“ konstatoval Sléha.

Tatran Litovel – Cement Hranice 35:35 po druhém prodloužení (13:15, 29:29, 33:33, 35:35), na sedmičky 2:4.

Rozhodčí: Simu, Samek. Vyloučení: 6 – 6. Góly ze 7m hodů: 3 – 5. Diváků: 275.
Litovel: Habermann, Krejčí – Schmalz 15/3, Kuchař 5, Barabáš 1, Anton 4, Šmíd 1, Hanák, Šimek, Zapletal, Šuba 3, F. Sléha, Havláček 3, Marek 3. Trenér: Zdeněk Sléha.
Hranice: Fabián – Magrla 3, T. Samiec, Ruber, Herda, Indrák, Mikulenčák, Bajgar 5/2, J. Samiec 2, Galus 10/3, Šíra 2, Dolák 5, Weintritt 6, Lančí 3. Trenér: Libor Hrabal.