„My jsme sem nejeli s tím, že vyhrajeme, ale chtěli jsme uhrát dobrý výsledek. To se absolutně nepodařilo. Přijelo nás málo, jsme nemocní, máme nějaké problémy a hráli jsme hrozně. Výsledek naprosto přesně odpovídá našemu výkonu,” kroutil hlavou litovelský Jan Šmíd v rozhovoru pro házenkářský svaz.

Tatran nedokázal zachytit nástup domácích, kteří si tak hned od úvodu hlídali pohodové vedení. „Celou sezonu neproměňujeme některé ložené šance. Děláme spoustu technických, takže většině týmů dovolíme vést o pět o šest gólů. To je zápas od zápasu pořád stejné,” krčil rameny Šmíd.

„Nemůžu hráčům upřít snahu, ale výkonnostní zenit překročit nelze. Na víc momentálně nemáme,” konstatoval litovelský kouč Ivo Vávra, kterého potěšil alespoň výkon mladého Jiřího Protivánka. „Odehrál perfektní zápas.“

Hanácký celek už je smířen s osudem, že zachránit extraligu sportovní cestou je prakticky nemožné. „Nám v podstatě o nic nejde. Můžeme jen ukazovat, že házenou chceme hrát a umíme hrát, ale to se nám tentokrát vůbec nepodařilo,” mrzelo Šmída.

Jasným cílem Hanáků je však rozšířit velmi chudý bodový zisk. „Dva body na kontě jsou fakt tristní a myslím, že to ani úplně neodpovídá. Chceme ještě nějaké posbírat,“ burcuje tým Vávra.

V posledním kole základní části nastoupí Tatran v sobotu netradičně od 18 hodin na domácí palubovce proti Frýdku-Místku.

Talent M.A.T. Plzeň - Tatran Litovel 33:18 (14:8)

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. 7m hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 380.

Plzeň: Šmíd, Herajt - Kačín 3, Ivančev 2, M. Tonar 2/1, Šindelář 4, Stehlík 3, Chmelík 7, Vinkelhöfer, Nejdl 2, J. Tonar 3, Šíra, Bičiště, Wildt 5, Říha 2/1, Douda. Trenér: Michal Tonar.

Litovel: Fabián, Juráš – Kuchař, Protivánek, Šmíd 5, Štencl 1, Pohlmann 2, Prošvic 4, Páleš, Macek, Geist, Piwko 6/3. Trenér: Ivo Vávra.