O vedení v soutěži se od první zkoušky přetahoval Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou na voze Škoda Fabia R5 s německou posádkou Philip Geipel a Katrin Becker na Škoda Fabia Rally2 Evo. Geipel vedl po první i druhé RZ, ve třetí šel do vedení Štajf, ve čtvrté opět Geipel. Od páté se na první místo s náskokem 0,2s vrátil Štajf a vedení uhájil až do cíle o pouhé 3,1 sekundy.

Za Geipelem, který neboduje do českého šampionátu, dojel Karel Trněný na voze Volkswagen Polo Gti R5. Z boje o první příčky odstoupil po třetí RZ pro havárii Václav Kopáček na Fiestě R5 a defekt odsunul do středu pole i Martina Vlčka s vozem Hyundai i20 R5. Třetí místo v domácí Rallysprint Serii tak obsadil David Tomek s Fabií Rally 2 Evo a nepopulární bramborová medaile připadla na olomouckou posádku Michal a Ivan Horákovi na FabiiR5. V poslední RZ zajeli skvělý třetí čas, ale od stupňů vítězů je v cíli dělilo přece jen 1,2 sekundy.

„Zase jenom kousek od bedny. Mrzí nás, že to o 1,2 sekundy nevyšlo, ale i tak jsme byli spokojeni. Závodní víkend se vydařil. Krásné rychlostní zkoušky, počasí i organizace byly perfektní. Nově jsme zkoušeli na suchu Michelinky a také nás trochu pozlobil intercom. Jinak vše klapalo kromě větší krize, kdy nám na vytočenou pětku na horizontu přes levou 2 utekla zadní část vozu více, než jsme čekali. Michal vše zvládl a celý závod jsme se přetahovali s Davidem Tomkem o třetí příčku v P2+ poháru. Bojovalo se až do posledních metrů tratě a potěšil nás třetí absolutní čas na poslední RZ. Nakonec jsme obsadili páté místo absolutně a čtvrté místo v P2+ poháru. Další závody pro nás budou Rally Příbram a ještě zvažujeme účast na Rally Hustopeče," okomentoval závod Spolujezdec Ivan Horák.

Třetí podnik sprinterské série se pojede 22. 7. v okolí Příbrami, Hustopeče v rámci MČR již 16. a 17. června.

Autor: Miroslav Ševčík