Kromě ní ale byli vidět i další olomoučtí atleti, výškař Dalibor Hon dokonce atakoval laťku ve výšce, jejíž zdolání by znamenalo splnění limitu pro mistrovství světa v Ósace, které bude koncem srpna.

Těsně pod stupni vítězů skončila oštěpařka Hana Prudilová, běžkyně Petra Ivanová na 1500 metrů a výškařka Nela Severová. Stejně dopadl po krásném souboji a novém osobním maximu i její kolega Dalibor Hon. Olomoucký výškař dlouho držel krok s českou špičkou v podobě Svatoslava Tona, Jaroslava Báby či Tomáše Janků. Na první pokus skočil 221 centimetrů, čímž si posunul své maximum pod otevřeným nebem.

V taktickém závěru Hon atakoval i 227 centimetrů, což je mírnější limit pro start na srpnové Ósace. „Vylepšení osobáku je super, i když musím říct, že jsem s tím trochu počítal. Moje pokusy v posledních závodech šly nahoru,“ vysvětlil Dalibor Hon. „Zásadní problém byl v tom, že v závěru začalo pršet. Vychladli jsme a po mokrém povrchu už to bylo o něčem jiném,“ podotkl. To, že letenka do Japonska nebyla daleko, sice Hon vnímal, přesto zůstává v klidu. „Splnění limitu v plánu nemám. Jednak už závodů není tolik a pak jsem si taky teď chtěl dát prázdniny,“ připomněl svérázný atlet.