Zatímco v minulém extraligovém zápase obou soupeřů vládl Prostějov, teď se role otočily. Pohárovou bitvu o postup do semifinále vyhrál Šternberk na venkovní palubovce 3:1.

„Zklamali jsme po všech stránkách,“ hlesl prostějovský trenér Lubomír Petráš. Jeho tým se tak už může plně koncentrovat na extraligu. Nejbližším soupeřem bude v sobotu Frýdek-Místek.

PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ

Naopak tým Sokola okusí dosud nepoznané. „Musím holky pochválit, protože předvedly výborný kolektivní výkon. Na síti i v obraně, úplně ve všem. Bylo to asi nejlepší utkání našeho mladého mančaftu v sezoně,“ líčil nadšený šternberský kouč Jan Drešl.

„Že dokážeme takovým způsobem vyhrát v Prostějově je určitě moc příjemné překvapení. Pro Šternberk znamená postup do pohárového Final Four historický klubový úspěch,“ dodal Drešl.

Prvním jistým účastníkem turnaje Final Four se stal ve čtvrtek Liberec. Do teplického klání se bude chtít probojovat i Olomouc, která bude hostit ve středu Ostravu.

„Na Final Four se strašně těšíme,“ hlásila šternberská kapitánka Nicole Šmídová. V Teplicích se bude hrát 7. a 8. února.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 1:3 (-22, 23, -20, -15)

Rozhodčí: Kavala a Slezák. Čas: 111 minut. Bez diváků. 

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Blumentritová, Dvořáčková, libero Stavinohová – Šípová, Weidenthalerová, Pluhařová.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková – Jarošová, Z. Látalová.

Zbylý program čtvrtfinále Českého poháru:

Dukla Liberec – Šelmy Brno 3:0,

KP Brno – Olymp Praha (neděle 24. ledna, 13.00),

VK UP Olomouc – TJ Ostrava (středa 27. ledna, 17.00).