Do centra Olomouce 21. září v rámci závodu 2. kategorie Světového poháru, do Loštic pak 2. listopadu. Pod těmito akcemi je jako pořadatel podepsaný olomoucký cyklokrosař Emil Hekele. „Je to černé na bílém. Teď bude následovat jednání s městem Olomouc,“ říká odhodlaně.

Cyklokros v centru Olomouce, to zní divácky mimořádně atraktivně. Je ale jasné, že bez finanční podpory města se neobejde. „Bylo mi sděleno, že město bude rozdělovat peníze. Podal jsem si žádost na dotaci pro tuto akci. Otázky spolupráce s městem se budou řešit v následujících dnech,“ objasňuje Hekele.

Klíčovou otázkou je mimo peněz i lokalita závodu. Prostředí Klášterního Hradiska či Tabulového vrchu jsou varianty v případě, že nevyjde možnost A. Bezručovy sady. Ta je pro Hekeleho prioritou.

„Postoupili jsme o další krok dopředu. Město mi řeklo, že o Bezručových sadech rozhoduje Flora, tam mi řekli, že zase město,“ narazil na byrokratické záludnosti. Přesto se ale Hekele o budoucnost závodu neobává.

„Město to má v permanenci, ví o cyklokrosu. O dotacích ale teprve rozhodne. Věřím, že s Bezručovými sady problém nebude,“ dodává optimisticky.

Zatím tak jedinou jistotou zůstává pouze termín. Datum je stanovený pevně na 21. září v Olomouci a 2. listopadu v Lošticích. Do centra Hané by měla zavítat největší hvězda cyklokrosu Belgičan Nijs.

„Posílal jsem nabídku svému manažerovi, který to bude zabezpečovat. Olomoucký závod s ničím nekoliduje, Loštický se Superprestiží v Holandsku. Tam se hvězdy neobjeví. Do Olomouce by mělo přijet deset elitních světových závodníků, včetně Nijse,“ slibuje.

Emil Hekele řeší ještě jednu otázku. A to svou účast na Grand Prix Olomouc přímo v sedle. „Stále to nevím. Jednám s partnery. Rád bych jel i přesto, že budu pořadatelem. V tom problém není, mám skupinu lidí, která se o průběh závodů postará. Můj start je ale otázka financí,“ uvědomuje si loštický biker.

Jan Dočkal

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika