Hanáci se představí v kompletní sestavě s výjimkou Davida Juříčka, který laboruje s třísly.

Do litovelské sportovní haly se v sobotu sjedou dva mančafty ze Slovenska Martin a Stupava, které doplní prvoligová Bystřice pod Hostýnem.

„Jsme zklamaní z přístupu Karviné, která nám účast původně potvrdila, ale nakonec dala přednost turnaji v Zubří. Chtěli sem poslat aspoň juniorku, ale to by pro nás nemělo význam," konstatoval litovelský trenér Květoslav Kuba, který bude od nové extraligové sezony v roli asistenta hlavního kouče Lubomíra Krejčíře.

Hanáci od domácího turnaje očekávají především další sehrávání mužstva.

„Na minulém turnaji v Martině to bylo ještě hodně o běhání. Kluci ale házenou hrát nezapomněli," připomněl trenér Kuba turnaj na Slovensku, kde Litovel obsadila první místo.

Na domácím podniku by hráči Tatranu chtěli rovněž vystoupat na nejvyšší stupínek, bude jim však stále chybět David Juříček, který se v létě stal nejvěhlasnější litovelskou posilou.

„Má drobné zranění třísel, takže se do hry ještě nezapojí, aby stihl začátek sezony. Byl s námi i v Martině jako pozorovatel a mohl si tak udělat obrázek o našem herním stylu," řekl na adresu bývalého českého reprezentanta Juříčka trenér Kuba.

Konšel zatím s omezením

S určitými omezeními zatím do zápasů nastupuje navrátilec do litovelského celku Matěj Konšel.

„Po zranění se do toho dostává a zatím nechodí do obrany," poznamenal Květoslav Kuba s tím, že žádné jiné hráče už zdravotní komplikace neprovázejí.

Příprava na extraligu, která startuje první zářijový víkend, zatím probíhá podle plánu.

„Po domácím turnaji nás ještě čeká přípravný zápas v Hranicích. Kluci na tréninku makají, takže je to dobré," dodal Květoslav Kuba.

Turnaj O pohár města Litovle startuje v sobotu v 9 hodin a vyvrcholí po 15 hodině.