Na podzim vdomácím prostředí vyučila Zora mladičký tým Zlína patnáctibrankovým výpraskem, vlednovém semifinále českého poháru už to bylo „jen“ odevět. Ve třetím letošním měření sil se rozdíl mezi oběma celky zúžil na čtyři branky, trenér Lubomír Krejčíř tomu ovšem nechtěl přikládat význam.

„Utkání jsme zvládli dobře, deset minut před koncem jsme vedli odevět branek a pak jsme vrámci šetření sil na pohár prostřídali vpodstatě vše, co jsme mohli. Ihráčky zlavičky zvládly svou úlohu docela dobře, vzávěru ale přece jen soupeř snížil,“ řekl Deníku.

Dámy neměly vprůběhu utkání výraznější problém, ani jednou nepustily domácí celek do vedení a většinu času si držely pohodlný náskok. „Hlavně první poločas ale nebyl jednoduchý, ale udělali jsme si tří– čtyřgólový náskok, který jsme pak udržovali. Zásadní problémy nebyly, a pokud by to bylo třeba, dokázali bychom vyhrát rozdílem dvanácti třinácti branek,“ nepochybuje Krejčíř.

Přesto našel na dvou zlínských bodech malinký kaz. „Abych byl úplně spokojený, muselo by utkání být rozhodnuto dříve. Měli jsme ho vyřešené vpodstatě až někdy ve 46.minutě a do té doby musela hrát základní sestava,“ přiznal olomouckýkouč.

Zajímavý nádech měl souboj pro olomouckou hráčku Kateřinu Vaškovou, která se házenkářskou abecedu učila právě ve Zlíně. Nostalgie ze starých časů se ale nedostavila. „Tehdy vté hale nebyly parkety, ale taková gumová podlaha. Idíky tomu na mě těch deset let, které jsem ve Zlíně strávila, tolik nedolehlo. Do mládí jsem se nevžila, ikdyž jsem tam viděla známé tváře,“ přiznala vysoká spojka.

Už vnoci na dnešek se Hanačky vydaly za odvetou pohárového utkání do rumunské Braily. Krátce po půlnoci začala jejich pouť přesunem do Vídně, odtud letadlem do Bukurešti a pak zase autobusem do 250kilometrů vzdálené Braily. Tam se pokusí vsobotu od 11hodin vybojovat postup do čtvrtfinále poháru Challenge.

 

Miloslav Jančík