Jednoduchý a plynulý rozjezd po dlouhé odstávce to ale nebyl. „Měl jsem o tom zápase trochu jinou představu,“ připouští trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek. Jeho svěřenkyně totiž proti aktuálně šestému týmu druhé nejvyšší soutěže příliš kvalitní házené nepředvedly.

„Holky se trochu přizpůsobily hře Otrokovic. I když na druhou stranu musím říct, že ty hrály s velkým nasazením a na 120 procent,“ přemítá Malínek.

„Chtěl jsem, abychom jim do poločasu utekli s tím, že si ve druhém vyzkoušíme některé věci na Zlín, se kterým hrajeme v neděli. To se bohužel nestalo, takže jsem trochu zklamaný,“ pokračuje kouč.

Zora v poločase vedla jen o tři branky, rozhodující náskok si získala až v závěrečné fázi utkání. Jedna věc však mohla Malínka přeci jen těšit.

Do branky se po zranění kolena a následném chirurgickém zákroku vrátila Barbora Raníková. „Na vlastní přání odchytala jen dvacet minut. Chce být plně připravena na Zlín,“ vysvětluje trenér Zory.

Nejlepší střelkyní zápasu byla Romana Tomečková s deseti brankami. Kvůli absenci Stuchlové však hrála prakticky celý zápas. Hanačky v Otrokovicích navíc neproměnily tři sedmičky.

Kouč Malínek doufá, že si daň z reprezentační pauzy jeho tým vybral právě ve třetím kole českého poháru. „Teď budeme hrát několik anglických týdnů po sobě,“ uvědomuje si. „Pojede se nadoraz.“

Šest interligových zápasů, na začátku listopadu dvě utkání Poháru vítězů pohárů s maďarským Debrecínem, 4. kolo domácího poháru. Taková porce zápasů teď stojí před olomouckým výběrem.

Poprvé by se však mohl projevit fakt, že kádr Zory je v letošní sezoně nebývale široký. Na soupisce je dokonce třiadvacet jmen.

„Měla by to být naše výhoda. V podstatě všechny posty máme zdvojené, některé i ztrojené. Doufám, že se vyhneme zraněním, aby se zátěž mohla rozložit na všechny,“ říká Malínek.

Z reprezentačního srazu se mu však vrátila zraněná pivotka Jana Spíchalová. „Naštěstí máme na tomto postu tři vyrovnané hráčky, takže by to před Zlínem neměl být zásadní problém,“ nezapomíná Malínek na Seluckou a Uličnou.

Zápas ve Zlíně Hanačky čeká v neděli od 17.00, doma se pak představí ve středu 28. října, kdy budou hostit Trenčín.

Otrokovice - DHK Zora Olomouc 24:31 (12:15)

Rozhodčí: J. Smékal, Steiner. Vyloučení: 3 - 4. 7m hody: 4/3 - 4/1. Diváků: 85.
Olomouc: Raníková, Kozáková Rašková - Hejtmánková 2, Růžičková 1, Mýlková, Kovačíková 1, Uličná 1, Hrbková 4/1, Pašková 3, Dostálová 3, Selucká, Polášková 6, Tomečková 10. Trenér: Libor Malínek.