„O dnešním vítězství rozhodla hlavně bojovnost a větší chuť po vítězství. Řekl bych, že to byl snad náš nejlepší výkon v sezoně,“ rozplýval se po zápase trenér Zory Olomouc Libor Malínek.

Jeho svěřenky totiž na několikanásobného slovenského mistra vlétly jako uragán a ve 12. minutě už vedly 8:1. Velký podíl na tom měla navrátilkyně do kádru Zory Martina Kelarová, která zrychlila hru Hanaček, stejně jako brankařka Raníková, která s přehledem likvidovala pokusy Slovenek. A když už byla překonána, měla dobře postavenou brankovou konstrukci.

Trenér Michalovců Dušan Daniš reagoval oddechovým časem, který se ukázal jako správný a probral jeho tým z letargie. „Tým našeho formátu a jména nesmí vstoupit do zápasu tak, jak jsme to dnes předvedly. V těchto fázích jsme v útoku nevymysleli absolutně nic,“ hněval se ale ještě po utkání.

Iuventa dokázala stáhnout vedení Zory na tři branky při stavu 9:6, do poločasu se ale Hanačkám opět podařilo vytvořit si šestibrankový náskok, když první dějství ovládly 17:11.

O šest branek v poločase ale vedly hráčky Olomouce už v minulém domácím zápase proti Partizánskému, přesto o něj dokázaly přijít a s outsiderem remizovat. „Měli jsme to v hlavách. Druhé poločasy kondičně nezvládáme. O přestávce jsem na to děvčata důrazně upozorňoval, aby se nestyděla říct si o střídání,“ řekl Malínek.

„Museli jsme udržet nátlakovou házenou, kdybychom přešli do pěší, Michalovce by nás rozstříleli. Častějším střídáním jsme chtěli nasazení udržet a to se nám povedlo,“ prozradil recept, se kterým šla Zora do druhé půle.

Její úvod ale patřil Michalovcům, které se přiblížily na čtyři branky, ale poté opět začala úřadovat brankařka Raníková, které v této fázi hry spoluhráčky příliš nepomáhaly. Často ztrácely míče v rozehrávce a mazaly Iuventě do jednoho rychlého brejku za druhým.

Jen díky reprezentační gólmance v brance Olomouce se hostující tým dokázal přiblížit maximálně na tři branky. „Několikrát jsme byli na dostřel, ale vždy jsme dali důležitý gól. V tomto bych vyzdvihl zkušenost také Lucky Fabíkové. Proto tady je, vždycky dala branku, když jsme ji nejvíc potřebovali,“ chválil Malínek svoji oporu a s devíti brankami nejlepší střelkyni zápasu, která dokázala vnést důležitý klid na ruce svých spoluhráček.

Domácí si tak kráčely pro nečekanou výhru, šest minut před koncem Michalovce naposledy snížily na tříbrankový rozdíl při stavu 25:22, ale v závěru doplatily na svoji nedisciplinovanost a Zora bez větších obtíží zápas kontrolovala.

„Snažili jsme se zápas ještě zdramatizovat, což se nám povedlo, ale v rozhodujících momentech jsme dokázali zahodit i ty nejvyloženější šance. Ať už to byly dvě sedmičky, nebo celá řada náskoků na brankovišti. Po takovém výkonu jsme si nezasloužili nic jiného než ztratit dva body,“ uznal kouč hostujícího týmu Daniš.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 27:23 (17:11)

Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Vyloučení: 2 – 3. ŽK: 3 – 3. 7m hody: 4/4 – 3/1. Diváků: 320.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 2, Růžičková 3/2, Vocilková, Remešová, Kelarová 2, Samcová 5, Severová, Kubáčková 2, Spíchalová, Huráňová 3, Gebre Selassie 1, Fabíková 9/2. Trenér: Libor Malínek.

Iuventa Michalovce: Kudročová, Gubiková – Bachyrievová 2/1, Bačíková 2, Danková, Szöllösiová 2, Kalaninová 1, Polláková 2, Hollá 2, Maszkáľová, Tobiašová 8, Hvostaľová, Wollingerová 1, Tregubovová 3. Trenér: Dušan Daniš.