V úvodu, jako by v méně známém prostředí univerzitní haly, s hlasitými bubny v zádech a před přísným okem televizní kamery hledaly Hanačky samy sebe. I proto to byly hostující hráčky, kdo posouval skóre a domácí držela z pravého křídla Dostálová.

Až v 9. minutě dala Zoře vedení a klid z brejku Tomečková a Trenčín už jen dotahoval. Moc mu to ale nešlo, záhy ztrácel čtyři branky (10:6), v útoku jako by mu došly nápady, střelba přicházela z nepřipravených pozic a to byl výborný materiál pro úspěšné zákroky brankářky Raníkové.

Přestávku si olomoucká defenzíva protáhla až do druhého poločasu, takže po čtyřech minutách už to bylo jen 19:16, blíž k tělu už si ale soupeřky nepustily. I přes osobní obranu se v pravých chvílích dokázala trefovat Vašková, a když to bylo šest minut před koncem 30:21, povolily Olomoučanky své sevření.

I se střídajícími hráčkami však dovedly utkání bez potíží k sympatické výhře. „Jsme velice rádi za body, vrátila se nám sebedůvěra, kterou jsme si prohrou v Bratislavě trochu pošramotili,“ liboval si trenér DHK Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc – HK Štart Trenčín 31:24 (18:12)

Nejvíce branek: Vašková 6, Tomečková 5/1– Drotárová 6, Uhliarová 6/2. Rozhodčí: Dostál, Halada. Vyloučení: 3:2. Sedmičky: 6/4:4/2. Diváků: 400.
DHK: Raníková, Černá – Vašková 6, Tomečková 5/1, Šašková 4, Hrbková 4/2, Dostálová 3, Hejtmánková 3/1, Spíchalová 2, Salčáková 1, Marcišová 1, Kovačíková 1, Stuchlová 1, Selucká. Trenér: Lubomír Krejčíř.