Hráčky Zory nejprve v sobotu dopoledne vysoko podlehly slovenské Šaľe, chuť si ale spravily v podvečerním zápase, kdy přejely soupeřky ze Zlína.

DHK Zora Olomouc – HK Duslo Šaľa 24:31 (12:15)

Vstup do zápasu se Hanačkám vůbec nevydařil. Rychle prohrávaly 0:4 a první gól se jim podařil vstřelit až v 6. minutě, kdy otevřela olomoucký gólový účet Tomečková.

Slovenky od začátku určovaly tempo hry, byly přesnější v koncovce a tvrdší v obraně, někdy ale zašly až za samotnou hranici pravidel, za což byly často vylučované.

Zora ale této výhody využít výrazně nedokázala. Přesto se Hanačky z nešťastného úvodu celkem rychle vzpamatovaly.

V 18. minutě vyrovnala Hejtmánková na 9:9 a o čtyři minuty později dokonce Růžičková poslala Zoru do vedení 11:10. To bylo ale poprvé a naposledy, co měla Zora náskok.

Od té doby Slovenky předváděly již bezchybný výkon, naopak domácí házenkářky často chybovaly, neproměňovaly vyložené šance a ani brankářky neměly svůj den.

Druhý poločas si slovenský tým udržoval zhruba pětibrankový náskok, který s přehledem kontroloval a náskok dokonce lehce zvyšoval. Výborný výkon předvedla hostující Dubajová, kterou nerozhodilo ani to, že si před koncem dala kuriózní vlastní branku.

Tomu se mohla jen vesele usmívat, na výhru Šaľy to nemělo totiž žádný vliv.

Zora v prvním zápase Poháru míru podlehla Šaľe o sedm branek a trenér Libor Malínek měl málo důvodů k radosti.

„My jsme hráli minulý týden v Šal´e a náš výkon byl daleko lepší. Nepřijela jejich výrazná hráčka Tóthová, tak jsme si na soupeřky věřili. Bohužel nám ale nic nevycházelo. Nedali jsme čtyři nebo pět sedmiček, neuhlídali jsme jedu hráčku, která nás vlastně porazila sama,“ narážel trenér na výkon Dubajové, která dala jedenáct branek.

„Holky neplnily pokyny, které měly. To si ještě probereme v šatně,“ dodal naštvaný Malínek.

Po nepovedeném výkonu se trenér Malínek bál cokoliv předpovídat k podvečernímu duelu se Zlínem, ale jeho obavy nebyly naplněny, Zora si se Zlínem pohrála.

Zora: Melichová, Kozáková – Hejtmánková 6, Růžičková 4, Stuchlová 1, Kováčíková 1, Uličná, Hrbková, Pašková, Dostálová 2, Spíchalová 1, Polášková 1, Tomečková 7, Mýlková 1. Trenér: Libor Malínek.

Handball Club Zlín – DHK Zora Olomouc 22:33 (7:19)

Narozdíl od dopoledního zápasu vyšel start Zoře tentokrát na výbornou. Než se zlínské házenkářky stačily rozkoukat, prohrávaly 10:2. Olomouc byla v útoku nekompromisní, hráčky chodily do rychlých brejků a zlínské obránkyně nevěděly, kde jim hlava stojí.

Na branku zlínského celku se valil jeden útok za druhým a o poločase již bylo prakticky rozhodnuto.

Hodně to ovlivnil fakt, že zlínský trenér nepostavil své opory Budayovou se Salčákovou, které hrály dopolední vítězný zápas proti polskému Lubinu.

Ve druhé půli si Zora vybudovala již patnáctigólový náskok, když Kovačíková zvyšovala na 30:15, poté ale trenér Olomouce Libor Malínek zamíchal sestavou a stáhl opory. Místo nich poslal na hřiště mladší hráčky a hra se vyrovnala.

Zlín dokázal nakonec korigovat na ještě přijatelnou prohru o jedenáct branek.

„My jsme věděli co na zlínské holky hrát, ony jsou malého vzrůstu, takže jsme obranu zaměřili na blokování a zamezili jsme jejich proskokům a náskokům. Když jsme ustálili sestavu a hráli na sedm lidí, tak jsme jim ve skóre utekly,“ hodnotil tentokrát již spokojený trenér DHK, který v zápase poslal na hřiště všechny hráčky lavičky.

„Ve druhé půlce jsem dal šanci střídačce a druhý poločas byl již vyrovnanější. Tentokrát holky splnily, co měly, jsem rád, že to byl pro nás jednoduchý zápas a že si hráčky mohly na neděli odpočinout,“ dodal Malínek.

V neděli Pohár míru vyvrcholí posledními zápasy. Olomoucké házenkářky se od 11.15 střetnou s polským soupeřem z Lubinu.

Zora: Kozáková, Fialková – Hejtmánková 3, Růžičková 2, Stuchlová 1, Kováčíková 2, Uličná, Hrbková 4, Goldová 2, Pašková, Dostálová 2, Selucká 4, Spíchalová 3, Gebre Selassie 2, Polášková 5, Tomečková 3. Trenér: Libor Malínek.