Jak tým trenéra Krejčíře cestu zvládl?

„Jsem na to už zvyklý, na tuto vzdálenost je to mnohem lepší než letadlo. Válet se neustále po letištích, přesedat, sundávat opasky a hodinky je unavující ještě víc. Tady si lehnu a spím,“ přibližuje kouč Zory Lubomír Krejčíř svoji cestovní filozofii.

Bělehrad je označován jako brána do střední Evropy. Srbské hlavní město, čítající na 1 800 000 obyvatel, má nepochybně své kouzlo. Pro Zoru je to v této sezoně už druhá východoevropská metropole.

V 2. kole Poháru vítězů pohárů vyhrály Dámy v běloruském Minsku. Dají se tato města v něčem srovnávat? „Úspěšnost a krása města závisí vždycky na finálním výsledku mého týmu,“ usmívá se v nadsázce Krejčíř.

„Pro mě Bělorusko bylo překvapivě dobré, podle toho jak to tam vypadá. Čekal jsem podle informací, které jdou do Česka, že to bude hrůza. Samozřejmě to tam není jako v rozvinuté demokracii, ale určitě to bylo lepší, než jsem očekával,“ hodnotí trenér hlavní město Lukašenkova Běloruska.

Bělehrad jej příliš nepřekvapil.

„Byl jsem tu už třikrát. Takže mě neudivuje ničím. Možná jen, že svým způsobem stagnuje, přece jenom v osmdesátých letech byla Jugoslávie dál než Československo. Prakticky ve všech ohledech, přes infrastrukturu, obchody a podobně. Dneska jsme daleko před nimi, takže v tomto ohledu jsou pomalejší,“ dodává na cestě z dopolední procházky po Bělehradu.

V sobotu jeho svěřenkyně čeká od 15.00 trénink v hale nedělního soupeře, Dinama Pančevo. Sedmdesátitisícové město vzdálené asi 15 kilometrů od Bělehradu bylo v roce 1999 tvrdě bombardováno jednotkami NATO, stejně jako Bělehrad. Stopy po nepříjemné minulosti jsou k vidění dodnes.

Zápas je na programu v neděli od 17.30. Není dvanáct hráček pro tak důležitý duel málo, vzhledem k nabitému programu Zory?

„Dlouhodobě zapojujeme okolo těch deseti hráček, pomáhají nám pouze juniorky. Takže si myslím, že to nebude nic nového pod sluncem. Pokud to máme zvládnout, musíme postoupit i v deseti,“ říká Krejčíř.

Olomoucké házenkářky si do odvety vezou velice slibný náskok po domácí výhře 35:25. Promarnit takovou pozici by se rovnalo fiasku.

„Náskok je luxusní. Ale nikdy není rozhodující, zvlášť na Balkáně,“ uzavírá Krejčíř a vytahuje na ovonění kilogram uzeného ovčího sýru, který pořídil na trhu za přibližně 160 korun. „Trhy jsou moje,“ směje se.

Martin Dostál
(od našeho zvláštního zpravodaje)