Její spoluhráčky jí v závěrečném zápase udělaly radost, s přehledem porazily Písek 30:20 a v sezoně obsadily konečnou pátou příčku.

„Naším úkolem bylo se se sezonou rozloučit vítězstvím a taky se rozloučit s Bárou, která dneska výborně zachytala. Myslím, že to byla taková pěkná tečka za tím jejím olomouckým příběhem," prohlásil domácím trenér Jan Bělka. „Bára znovu předvedla, že je jednou z nejlepších brankářek v Evropě."

Přímý souboj o pátém místo zaručující právo startu v evropském poháru Challenge Cup však začaly lépe házenkářky Písku, které byly doposud v nadstavbové skupině bez porážky.

Jihočešky vedly 4:1 a pak ještě 5:3. Od deváté minuty se ale olomoucký tým naplno rozjel a skóre otočil ve svůj prospěch.

„Soupeř začal trestat naše technické chyby. V bráně měl vynikající Raníkovou, takže veškeré naše chyby trestal rychlým útokem a my jsme na to nedokázali zareagovat," hledal příčiny kolapsu písecký trenér Jan Slavík.

Olomouc se do poločasu ujala vedení 16:8 a o vítězkách zápasu a o držitelkách pátého místa bylo prakticky rozhodnuto.

„Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Měli jsme výbornou obranu, která konečně fungovala i ve druhém poločase. V utkání si zahrály všechny hráčky a prakticky každá dala po góle. Od další sezony se máme od čeho odpíchnout," pochvaloval si olomoucký trenér Bělka.

Na posledních deset minut přepustila Barbora Raníková místo v domácí brance Lucii Raškové a olomoucký tým si v poklidu došel pro vítězství 30:20, čímž Písku oplatil dva týdny starou porážku.

Pak už na palubovce začaly olomoucké oslavy zisku pátého místa, ale především dojemné loučení Raníkové.

„Holky se to dozvěděly až v pondělí a celý týden se připravovaly na to, že to dneska přijde. Já jsem vůbec nečekala, že se semnou budou takhle loučit. A ještě to určitě není konec, ještě to dneska bude dlouho," usmívala se písecká rodačka Raníková.

„Po holkách se mi bude strašně stýskat. Za ten poslední rok jsme ušly strašný kus cesty a já věřím, že v příští sezoně na tom budou ještě lépe i beze mě," dodala hvězdná brankářka, která si udělala velké jméno na prosincovém mistrovství Evropy v Srbsku, kde neušla pozornosti trenérů nejlepšího francouzského klu­bu.

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Písek 30:20 (16:8)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. 7m hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 1 – 1. Diváků: 180.

Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 3/1, Šteffanová 2, Uličná 3, Remešová 1, Berová 1, Pašková 2, Dostálová 2, Severová 3, Kubáčková 3/1, Salašová 1, Huráňová 4/1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 3. Trenér: Jan Bělka.

Písek: Stojarová, Brožová – Vrabcová 1, Boorová, Součková 3, Keslerová, Borovská 2, Lidová 1, Vyhnalová 3/1, Michková, Bubeníková 3, Sukdoláková 1, Kalčíková 3, Malá 3. Trenér: Jan Slavík.

Konečná tabulka skupiny o 5.-8. místo:

1. Olomouc 6 5 0 1 173:132 14
2. Písek 6 5 0 1 175:164 11
3. Jindřichův Hradec 6 1 1 4 142:175 3
4. Zlín 6 0 1 5 153:172 3