Kromě domácích házenkářů zde startovaly celky Přerova, Zlína a Prostějova. Slovenský Pezinok na turnaj nakonec nedorazil. Domácí družstvo obsadilo druhé místo, když zvládlo zápasy s Prostějovem a Zlínem a prohrálo pouze s extraligovým Přerovem.

„S celým turnajem jsem byl spokojený, měl pro nás přínos, protože si zahráli všichni hráči a byla to pro nás kvalitní příprava před sezonou,“ hodnotil trenér týmu Velké Bystřice Jaroslav Pazdera.

Jeho svěřenci v úvodním zápase přehráli druholigový Prostějov 25:16. „Ten zápas byl pro nás hodně pohodový, na rozjezd jsme si připsali snadné vítězství,“ poznamenal Pazdera.

Ve druhém utkání se domácí házenkáři utkali s největším favoritem turnaje, kterým byl bezesporu extraligový Přerov.

„Bylo jasně vidět, že Přerov je někde jinde. Je to špičkové mužstvo, které bude v extralize pomýšlet hodně vysoko,“ vysekl Pazdera poklonu soupeři, který si s Velkou Bystřicí poradil výsledkem 32:17.

Třetí a poslední vystoupení domácího celku na turnaji bylo ve znamení souboje se zlínskými házenkáři, kteří jsou rovněž účastníky první ligy. I proto se dal očekávat nejvyrovnanější zápas a tyto prognózy se i naplnily.

Velká Bystřice ve druhém poločase se Zlínem prohrávala o čtyři branky, nakonec však výsledek zápasu dokázala otočit.

„V tom třetím utkání jsme toho už měli po fyzické stránce dost. Prohrávali jsme, ale nakonec jsme to dokázali zlomit na naši stranu,“ pochvaloval si Pazdera.

Vítězství 28:25 nad Zlínem zajistilo Velké Bystřici na domácím turnaji konečné stříbrné umístění. Z celkového vítězství se dle očekávání radovali přerovští házenkáři, kteří ani jednou nezaváhali a ve všech zápasech nastříleli téměř dvojnásobek branek než jejich soupeři.

Nejlepším hráčem turnaje byl k radosti domácích vyhlášen velkobystřický Radek Balon.

„Skvěle zachytal i brankář Michal Vydra a dařilo se i naší nové posile Jiřímu Mičolovi. Jinak ale musím pochválit všechny kluky,“ uvedl Pazdera.

Házenkáře Velký Bystřice před ostrým startem sezony čeká ještě turnaj v Prostějově a pohárové utkání s Polankou. Úvodní zápas prvoligové sezony odehrají Hanáci 25. září na hřišti v Lounech.

Výsledky turnaje J.M.I.T. Cup 2011:

Velká Bystřice – Prostějov 25:16, Přerov – Zlín 35:18, Prostějov – Přerov 20:46, Velká Bystřice – Přerov 17:32, Zlín – Prostějov 37:32, Zlín – Velká Bystřice 25:28.

Nejlepší brankař: P. Štolcar (Přerov). Nejlepší hráč: R. Balon (Velká Bystřice). Nejlepší střelec: T. Pernička (Přerov).

Tabulka:
1. Přerov 3 3 0 0 113:55 6
2. Velká Bystřice 3 2 0 1 70:73 4
3. Zlín 3 1 0 2 80:95 2
4. Prostějov 3 0 0 3 68:108 0