A tak se Velkobystřičtí zapojili do soutěžních bojů až o uplynulém víkendu na palubovce Lesany Zubří.

Proti předposlednímu týmu tabulky byli Hanáci favority i bez své levé spojky Petra Pörsöka, který bude Velké Bystřici kvůli operaci kolene chybět.

Hosté začali velice koncentrovaně a brzy se ujali vedení. Vycházeli jim střely ze střední vzdálenosti a přechody do rychlých útoků, které bezchybně zakončoval Ondřej Dostál. Rozhodující náskok tak Velká Bystřice získala už v prvním poločase, který ovládla poměrem 16:9.

Ve druhé půli Lesana zlepšila obranu a ve velmi dobrém světle se prezentoval domácí brankář, se kterým měla problémy především obě velkobystřická křídla. I kvůli tomu začali domácí dotahovat až na rozdíl pouhých tří branek.

V závěru utkání ale Velká Bystřice posbírala všechny síly a dovedla i podruhé v sezoně utkání s Lesanou do vítězného konce. Svěřenci Jaroslava Pazdery se radovali po výhře 22:17. I nadále tak zůstavají v čele severomoravské skupiny druhé ligy házenkářů.

Velkobystřický oddíl už se těší na víkend, ve kterém sehrají hned dva duely. Nejprve v sobotu již zmiňovaný šlágr kola s Napajedly, který hodně napoví o šancích Hanáků na historický postup.

Utkání pravdy je na programu v sobotu od 16.00 v hale na Letné. Tam se odehraje i řádné utkání 14. kola proti Paskovu, a to v neděli od 10.30. V obou zápasech budou domácí spoléhat především na podporu svých fanoušků.

Lesana Zubří – SK Velká Bystřice 17:22 (9:16)

Rozhodčí: Rzymanová, Valášek. Vyloučení: 2 – 2. Branky ze 7m hodů: 1 – 4. Diváků: 82.

SK Velká Bystřice: Klichuk, Vydra – Prepsl 2, Vaverka, Dostál O. 3, Kufrik 3, Matějek, Jakl 1, Barvíř 2, Juračka 2, Strádal, Wolf, Balon 6/2, Skřídlo 4/2. Trenér: Jaroslav Pazdera.