Naposledy se Velká Bystřice se Šumperkem utkala na závěr minulé prvoligové sezony. Hanáci na domácí palubovce zvítězili 40:25 a věřili, že jsou zachráněni. Opak byl však pravdou. Z první ligy sestoupil nejen Šumperk, ale také Velká Bystřice, která přitom skončila na devátém místě.

V sobotu se tedy oba celky utkaly znovu v rámci souboje 9. kola druhé ligy a na palubovce znovu kralovali házenkáři domácího týmu, kteří Šumperk porazili přesvědčivě 25:17. Hosté byli v těžké situaci. Zranění Tomáše Laštůvky se ukázalo vážnější, takže podzimní část druhé ligy pro něj skončila. Aby toho nebylo málo, tak v týdnu oznámil Petr Dopita vedení oddílu, že končí jako aktivní hráč.

Domácí nastoupili v plné sestavě, ve které vynikl Jiří Skřídlo, střelec osmi branek. Po čtyřech dali Balon a Schneider. Do 12. minuty byl stav vyrovnaný 3:3, ale čtyři branky v řadě domácí uklidnily a tento náskok si udrželi do konce prvního poločasu. Do druhé půle šla Velká Bystřice s vedením 12:7. Těsná osobní obrana na Martina Vobořila dělala Šumperku problém a domácí pohodlně navyšovali náskok. Nakonec se mohli radovat z vítězství o osm branek.

V tabulce druhé ligy Velká Bystřice poskočila na třetí místo. V dalším kole se Hanáci utkají v neděli na palubovce Trnávky.

Autoři: MIROSLAV MAZAL, JAROSLAV KROBOT

SK VELKÁ BYSTŘICE – TJ ŠUMPERK 25:17 (12:7)

Rozhodčí: Martiník, Simu. Branky ze 7m hodů: 5 – 0. Vyloučení: 1 – 1. Diváků: 112.

Velká Bystřice: Vydra, Machalík – Wolf 1, Pörsök, Zeman 2, Dostál 2, Skřídlo 8/5, Balon 4, Strádal, Schneider 4, Prepsl 1, Machynek 2, Vaverka, Mézl 1. Trenér: Libor Malínek.

TABULKA

Tabulka