Svěřenci Jaroslava Pazdery vyhráli deset z jedenácti utkání, když nestačili pouze na juniorku extraligového Zub­ří.

„Všichni, kteří se kolem házené pohybují, ať profesionálně nebo pouze z pozice fanoušků, jsou zvědaví, jak dopadne druhá část této sezóny, a doufají v postup do první ligy,“ sdělil za velkobystřický klub Jiří Balon.

„Aby se tento legendární postup uskutečnil, nestačí jen touha a tvrdá příprava hráčů, trenérů a vedení. Velmi důležitou součástí je podpora všech sponzorů a v neposlední řadě také podpora všech fanoušků, kteří dokáží tým povzbudit takovým způsobem, že i silnější soupeři nemají šanci,“ pokarčoval Balon.

„Chceme tímto poděkovat všem sponzorům a fanouškům házené SK Velká Bystřice a těšíme na další spolupráci v roce 2011,“ dodal.

O tom, že házenkáři Velké Bystřice hráli na podzim ve velké pohodě, se dalo přesvědčit i v Českém poháru, kde prošli do 3. kola.

Tam jim stopku vystavil hvězdný tým Zubří, pozdější poražený finalista v duelu s odvěkým rivalem Karvinou. Ještě předtím ale Velkobystřičtí dokázali vyřadit prvoligovou Ostravu po vysoké výhře 29:17.

Velkobystřičtí házenkáři po pohárovém souboji se Zubřím
Velkobystřičtí házenkáři po pohárovém souboji se Zubřím. Foto: Archiv

Před začátkem druhé části sezóny čeká muže Velké Bystřice přípravný mezinárodní turnaj NUTREND CUP, ve kterém se představí slovenské prvoligové mužstvo Piešťany, dále pak mužstva z Česka, a to prvoligové Nové Veselí a druholigová Telnice.

Turnaj se bude odehrávat na školní hale ve Velké Bystřici 29. ledna od 9 hodin. Protože se jedná o velmi kvalitní družstva, tak lze s určitostí říct, že o napínavé chvilky nebude v žádném případě nouze.

Sezóna pro naše velkobystřické hráče začíná 13. února a to hned klíčovým zápasem s družstvem Napajedel.