Na domácím klání tým Tatranu zdolal Kostelec na Hané a Zubří, jedinou bodovou ztrátu si připsal v zápase s olomouckými Stavomontážemi, který skončil remízou.

Víc než výsledky však litovelské trenéry zajímal nácvik různých herních variant a testování hráčů, kteří by tým posílili před startem jarních bojů o záchranu v první lize.

Na zkoušce v Litovli byli šumperský Jakub Marek a trojice kopřivnických házenkářů Jan Podhráský, Ivo Martinásek a Jan Ďurčík.

„Martinásek, který nastupuje na pozici spojky, byl druhým nejlepším střelcem turnaje. Spolu s křídelníkem Podhráským by nás měl posílit," prozradil trenér Lubomír Krejčíř, který tým Tatranu na jaře povede společně s Květoslavem Ku­bou.

Nejtěžší zápas odehrála Litovel proti STM Olomouc. Výsledek byl nakonec nerozhodný 26:26.

„Nevyhráli jsme kvůli zbytečné chybě, tři vteřiny před koncem jsme vedli o gól. V dalších dvou zápasech jsme již jasně zvítězili. Výsledky jsou pro nás ale zatím celkem nepodstatné," poznamenal Krejčíř.

Do úvodního zápasu prvoligového jara stále zbývá měsíc.

„Čeká nás ještě spousta práce," nezastírá Krejčíř, který bude pro klíčové jaro počítat i se dvěma litovelskými hráči působícími v extralize Matějem Konešlem a Davidem Barabášem.

„Oba projevili velký zájem hrát. Budeme chtít, aby se naše zápasy nepřekrývaly s extraligovými utkáními Dukly Praha a Brna, kde oba působí," dodal Krejčíř.

Výsledky turnaje: Litovel – Olomouc 26:26, Kostelec – Zubří 21:30, Litovel – Kostelec 34:14, Zubří – Olomouc 17:28, Kostelec – Olomouc 19:30, Litovel – Zubří 29:20,

Konečné pořadí: 1. Litovel 5 bodů, 2. Olomouc 5 bodů, 3. Zubří 2 body, 4. Kostelec 0 b.