Zimní pauzu se podle kouče Hradila podařilo využít a to navíc i ve smyslu posílení kádru. Tatranu by měl pomoci Michal Hub, odchovanec Zubří a také ukrajinská spojka Vladimir Maslak. Další příchody ještě poslední tým extraligového pořadí řeší.

Po takřka dvouměsíční pauze vyzvou Litovelští Lovosice, druhý tým tabulky a čerstvého vítěze českého poháru. Finální přípravy okořenil také duel s lídrem extraligy ze Zubří, který svěřenci Michala Hradila prohráli 22:27. I přes četné absence přinesl přátelský zápas slibný výkon celku z hanáckých Benátek.

„Jsem rád za ten zápas, hráčům dal hodně. Ale mrzí mě, že jsme tam byli asi bez pěti stabilních hráčů, kteří nemohli kvůli zranění nebo pracovním povinnostem. Ale byl jsem spokojený, Zubří bylo kompletní, ale ukázali jsme si, že dokážeme narušovat hru silnějšího soupeře. Zlepšení je u všech hráčů vidět,“ těšilo trenéra Michala Hradila.

Zda bude jeho výběr pro ostrý sobotní zápas s Lovci v početnější sestavě, však neodhadl.

„Doufám, že ano. Po zranění začal trénovat Bechný. Uvidíme, jak se doléčí zranění Kozlovského a Smékala. Teď je těžké něco říct. Přál bych si, abychom byli kompletní. Ale vypadá to, že tak to nebude,“ připustil slovenský lodivod Litovle.

Kádr Tatranu rozšířil mladík ze Zubří Michal Hub, kterého by chtěl Hradil využívat jako střední spojku či křídlo. Hub bude v Litovli hostovat z prvoligové Bystřice pod Hostýnem, kde si ve 12 startech připsal 99 gólů. Naváže na produktivitu i barvách extraligového mužstva?

„Rozdíl mezi českou extraligou a první ligou je strašně velký. Ale věřím, že Michal ty kvality má. Jde o to, jak často s námi bude na tréninku, jak často mu to povolí jeho klub. A jak se vžije do našich věcí. Je to mladý šikovný hráč,“ uvedl Michal Hradil a pokračoval:

„Kluby se dohodly. Prioritně by měl hrávat za Bystřici, ale uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet. Byl bych rád, kdyby se co nejvíc angažoval v našem klubu. Aby nám mohl pomoct,“ přál si Hradil.

Další novou akvizicí je pak Ukrajinec Vladimir Maslak, čtyřiadvacetiletý bývalý hráč lotyšského Celtnieks Riga.

„V pondělí jsme měli jednání. Vypadá to tak, že by Vladimir mohl u nás zůstat. Ještě se budu řešit administrativní věci. Věřím, že zůstane. Navíc řešíme ještě další posily. Není to mnoho času, ale snažíme se. Ze zahraničí možná ještě doplníme spojkovou pozici,“ poodhalil možné další doplnění sestavy Michal Hradil.

Extraliga se brzy rozběhne naplno, Litovel hostí v sobotu od 17 hodin Lovosice.