Házenkáři Tatranu se snažili navázat na středeční vítězství v Přerově, jenže tentokrát proti nim stál soupeř zcela odlišných kvalit. Hanáci se s favoritem dokázali vypořádat obstojně, předvedli jeden ze svých nejlepších domácích výkonů, jenže dva body si po zásluze odvezli Brňané.

„Ze zápasu mám docela dobrý pocit, protože soupeř byl skutečně velice dobrý, vyspělý, rychlý i silný. Měl vynikající rychlý útok, s čímž jsme se ve středečním zápase vůbec nepotkali. My jsme na rozdíl od předešlých utkání udrželi herní disciplínu celých šedesát minut," pochvaloval si litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Brňané, kteří si ve středečním kole doma vyšlápli na Zubří, nenechali na palubovce extraligového nováčka v úvodu nic náhodě a v polovině prvního dějství si vypracovali náskok 10:4. Hostující celek nezastavilo ani zranění brankáře Bavlnky, kterého dokázal Štolcar skvěle nahradit.

Tatran se před zaplněnou halou dokázal přiblížit na rozdíl tří branek, protože se mohl spolehnout na skvěle chytajícího brankáře Michala Baránka, jenže koncovka prvního dějství opět vyšla lépe hostům, kteří o poločase vedli znovu o šest branek (15:9).

V úvodu druhého poločasu Aspridis zvýšil na rozdíl sedmi branek, pak však domácí začali náskok soupeře stahovat. „Házená je ošidná, měli jsme obavu z toho, že soupeř se v domácím prostředí vzchopí a že to nebude tak jednoznačné, jak to nakonec dopadlo," přiznal brněnský trenér Andrej Titkov.

Litovel se dotáhla podruhé v zápase na třígólové manko (15:18), jenže víc už hosté nepovolili. „Bohudík jsme soupeře až na výjimky nepustili k ničemu nebezpečnému. Naši brankáři se vyrovnali Baránkovi a to podle mě bylo asi klíčové. To, že máme širší kádr, nám dávalo možnosti k rychlým útokům, protože ti hráči jsou pak čerství," uvažoval po utkání trenér Brňanů Andrej Titkov.

Poslední slovo v utkání měl Matěj Konšel, který se po zranění vrátil na palubovku, a svým čtvrtým gólem v zápase snížil na konečných 24:29.

Zatímco ve středu v Přerově hrál Tatran ve druhém poločase skoro pořád v oslabení a navíc tři jeho hráči viděli červenou kartu, tak doma proti Brnu šli Hanáci pouze třikrát na dvě minuty.

„Ve druhé půlce jsme tím soupeře donutili hrát na plný výkon. Z toho mám dobrý pocit, stejně jako z toho, že se prosadili i další hráči, kteří v dosavadním průběhu neměli úplně optimální formu. A vynikající byl brankář Baránek," zhodnotil litovelský kouč Lubomír Krejčíř, který u týmu viděl vzestup formy oproti minulým domácím zápasům s Frýdkem-Místkem a Hranicemi.

V první polovině základní části extraligy zbývá odehrát poslední kolo a Litovel příští neděli čeká důležitý zápas se Zlínem, který se v tabulce nachází na předposledním mís­tě.

Tatran Litovel – Handball KP Brno 24:29 (9:15)

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1. Vyloučení: 3 – 3. Diváci: 449.
Litovel: Baránek, Habermann – Schmalz 5, Barabáš, Nedoma 1/1, Hanák 2, Šuba 2, Šmíd, Konšel 4, Havlíček 1, Juříček 2, Pohlmann 1, J. Mičola 3/1, Dolák 3. Trenér: Lubomír Krejčíř.
Brno: Bavlnka, Štolcar – Hubáček 7, Zima 2, Hajčman 4, Mráz 1, Dostalík 3, T. Mičola 3, Veřmiřovský, Musil 2, Koubek, Aspridis 6/1, Kubis, Weintritt 1. Trenér: Andrej Titkov.

Tabulka

Tabulka