Lovci žádné drama nepřipustili a s přehledem uhájili domácí tvrz.

„U mne panuje převážně spokojenost, a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali,“ řekl lovosický asistent kouče Jan Landa.

„Až tak se nám nedařilo v obraně. Nakonec se to zlomilo a vyhráli jsme pěkným rozdílem,“ doplnila lovosická spojka Václav Klimt.

Trenéři nechali zahrát celou lavičku. Kromě vyloučeného France a zraněného Semeráda se všichni hráči gólově prosadili.

„Jsem šťastný, že jsme dali šanci všem a vyhráli poměrně vysoko. Ale trápila nás klasicky koncovka, na té musíme zapracovat, protože nám může zlomit vaz,“ zdůraznil Landa.

Ani parádní výkon litovelského brankáře Jana Juráše prohru Hanáků neodvrátil.

„Lovosice nás ničím nepřekvapily, ale tvoříme nový celek a bude ještě chvíli trvat, než kluci pochopí, co po nich chceme. Měli jsme v zápase světlejší okamžiky, ale bohužel se sedmnácti technickými chybami se s takovým týmem jako jsou Lovosice hrát nedá,“ hodnotil litovelský trenér Ivo Vávra.

Tatran tak dál čeká na první body v extraligové sezoně.

„Budeme muset jít po krůčku dál, z každého takového zápasu se poučit a pokusit se získat nějaké body v příštích kolech,“ konstatoval trenér.

Další šanci bude mít Litovel v sobotu od 17 hodin, kdy na domácí palubovce přivítá sedmý tým tabulky z Jičína.

Lovosice - Tatran Litovel 36:28 (19:13)

Rozhodčí: Hanák – Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/5. Vyloučení: 2:4. ČK: Franc - Mekić. Diváci: 428.
Lovosice: Hrdlička, Rangl – Kupa 2/1, Sýkora 5, Motl 6/2, Bouček 4, Hrdlička L. 2, Jelínek 1, Klimt 4, Trkovský 2, Konárik 1, Semerád, Jonáš 5, Stach 2, Malý 2. Trenér: Roman Jelínek.
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4, Mekić 3, Prošvic 3, Hanák 2, Havlíček 1, Kuchař 1, Štencl 1, Tkadleček 1, Číhal, Kršek, Macek, Vincour. Trenér: Ivo Vávra.