Tatran Litovel – TJ Bystřice pod Hostýnem 30:22 (14:7)

Ihned po zápase však ještě Hanáci neměli definitivu. Tu získali až o den později, když se dozvěděli, že druhý tým tabulky ze Strakonic prohrál v Bohunicích 30:28.

„My Bohunicím věříme," usmál se litovelský trenér Květoslav Kuba. A došlo na jeho slova. „Poslední zápas sezony ve Dvoře Králové tak už můžeme odehrát s klidem a vědomím, že jsme první," oddechl si trenér Tatranu.

Vítězství v závěrečném domácím zápase se nerodilo snadno, sedmý tým tabulky z Bystřice pod Hostýnem potvrdil, proč je tak nepříjemným soupeřem. „Tušili jsme, že to bude těžký zápas a soupeř nám to ukázal trochu větší tvrdostí. Kluci se s tím ale poprali, nenechali se vyhecovat k žádnému oplácení," pochvaloval si trenér Kuba.

Jeho svěřencům vyšel start na výbornou. Litovel si v první půli vypracovala sedmigólový náskok, když se střelecky dařilo především Schmalzovi s Dolákem. V závěru poločasu dostal červenou kartu Šuba, ale ani to domácí tým nepřibrzdilo.

„Vycházeli jsme z obrany, všichni kluci makali a v brance byl výborný Pavel Novotný," pochvaloval si trenér Květoslav Kuba skvělou defenzivu. Jeho svěřenci v prvním poločase inkasovali pouze sedm branek.

Ve druhém poločase se hosté přiblížili na pět branek, jenže gólman Novotný několikrát znovu čaroval a žádné výraznější drama se nekonalo. „Když hosté vytáhli obranu, tak jsme se s tím dokázali vypořádat. Přesunuli jsme Jirku Číhala zpátky na spojku a ten tomu třemi góly v závěru dal krásnou pečeť," usmíval se litovelský trenér.

Tatran se s domácími fanoušky rozloučil vítězství 30:22. „Diváci byli fantastičtí. Povzbuzovali nás celou sezonu a já bych jim chtěl strašně poděkovat," prohlásil kouč Květoslav Kuba.

Litovel z 21 zápasů prohrála pouze třikrát a po zásluze ovládla druhou nejvyšší českou soutěž. „Nikdo to nečekal. Před sezonou jsme dostali úkol být do třetího místa. A to jsme si mysleli, že to náš předseda myslí jenom ze srandy. Ale je vidět, že má přehled a tušil správně naše možnosti," radoval se trenér Tatranu.

„Že budeme první, ale překvapilo určitě všechny a kluci jsou za to rádi. Myslím, že je to krásný dárek o osmdesátému výročí házené v Litovli. Postup do extraligy je potom už záležitost druhá," uzavřel Květoslav Kuba.

Na litovelské lavičce mu v důležitém sobotním zápase pomáhal zkušený házenkářský trenér Lubomír Krejčíř. „Dnešní zápas byl extrémní v tom smyslu, že družstva si měla co vracet a bylo těžké udržet nervy na uzdě. Myslím, že s drobnými výhradami se to na naší straně podařilo," pochválil výkon Litovle. I díky jeho pomoci se Tatran dočkal obrovského úspěchu.

„Hlavní zásluha patří z trenérského hlediska především Květoši Kubovi a Mirkovi Daňkovi, spolupráci s nimi byla bezvadná a doufám, že vydrží dál. Ať už v extralize, nebo při jakémkoliv pokračování litovelské házené," uvedl Lubomír Krejčíř.