HC Přerov B – SK Velká Bystřice 25:27 (13:15)

Domácí vstoupili do zápasu s velkým odhodláním a během patnácti minut si vypracovali až pětibrankový náskok. Následoval oddechový čas Velké Bystřice, po kterém hráči hostů zpřesnili hru v útoku, a do kabin se odcházelo již za stavu 13:15.

Druhá půle měla opět velice vyrovnaný a oboustranně bojovný průběh. Velká Bystřice však zlepšila přechod do rychlých útoků a vyztužila obranu, což nakonec v závěrečném účtování přiklonilo pomyslný jazýček vah na její stranu.

SK Velká Bystřice: Kličuk Vydra – Balon 1, Skřídlo 8/1, Jakl 5, Pörsök 5, Juračka 4, Barvíř, Wolf 1, Drabík, Dostál, Matějek 3/1.

TJ STM Olomouc – Lesana Zubří 34:19 (17:10)

Utkání bylo vyrovnané pouze do desáté minuty (5:5). Poté se zlepšila obrana domácích, kterou svými výbornými zákroky podpořil brankář Machalík, a utkání bylo v 19. minutě za stavu 12:6 rozhodnuté. Soupeř nestačil zachytávat rychlý přechod domácích hráčů, nevěděl si příliš rady v útoku a do šaten se šlo za stavu 17:10.

Druhý poločas byl kopií toho prvního. Domácí hráči dobře bránili, vyráželi do rychlých útoků, které se dařilo zakončovat. S přibývajícím časem se začaly kupit technické chyby a utkání se stalo rozhárané. Hráči Zubří již nenašli recept na výbornou obranu domácích a časem rezignovali na lepší výsledek.

TJ STM Olomouc: Machalík, Malínek – Kubáček 6, Urbanec 5, Sekerka 5, Mazáč P. 4/1, Eger 3, Tydlačka 3/2, Bijota 3, Damek 2, Lerch 2, Czendlik 1, Havlíček. ⋌(map)