Pražský celek měl výborný vstup do letošní sezony a dlouho se držel na čele prvoligové tabulky. Pak ale přišlo zhoršení a Chodov prohrál poslední čtyři zápasy na venkovní půdě. Hanáci by rádi Pražanům připravili porážku s pořadovým číslem pět.

„Čeká nás velice těžké utkání, my v něm ale musíme vyhrát. Na domácí půdě nesmíme body rozdávat,“ má jasno trenér Velké Bystřice Jaroslav Pazdera.

Jeho tým figuruje v prvoligové tabulce na desáté pozici a čeká jej náročný boj o záchranu soutěže. V domácím prostředí proto musejí pokaždé uspět.

„Na domácí palubovce už musíme do konce soutěže bodovat naplno, nic jiného nám ani nezbývá,“ uvědomuje si kouč Pazdera .

Jeho svěřenci v posledním domácím zápase přetlačili Zlín a po obrovském dramatu zvítězili 23:22. V souboji proti Chodovu se i za pomoci věrných fanoušků chtějí postarat o další vítězství.

„Večer pak v kulturním domě pořádáme Šibřinky, takže chceme být dobře naladěni. I proto musíme zvítězit,“ pousmál se Pazdera.

Zápas mezi Velkou Bystřicí a Chodovem se odehraje v sobotu v 17.30.

Další regionální zástupce v první lize Tatran Litovel zajíždí na půdu devátého Zlína.

„Tam to bude samozřejmě těžké, protože Zlín potřebuje doma vyhrávat. S týmy ohroženými sestupem jsou ty zápasy vždycky dost složité,“ konstatoval trenér Litovle Zdeněk Sléha. Souboj Zlína a Litovle startuje v sobotu ve 12.30.