Zejména pak oprava hracího povrchu na hřišti Na Letné, který nesplňoval parametry stanovené pro I. ligu.

Dále do mančaftu hanáckého celku přibyli noví hráči z týmů zvučných jmen, jako jsou Zubří a Kopřivnice.

Na limitovaný přestup tým Velké Bystřice posílili Jiří Mičola a Radek Mézl ze Zubří a dále Dan Prepsl a Ondřej Kovalák z Kopřivnice.

Letošní letní příprava začala pro družstvo Velké Bystřice trochu netradičně, a to soustředěním ve Slovinsku. Na začátku července se Hanáci zúčastnili mezinárodního házenkářského turnaje EUROFEST. Turnaj probíhal zároveň ve třech městech, a to v Izole, Portoroži a Koperu.

Celkem házenkáři Velké Bystřice odehráli čtyři zápasy, z toho si připsali dvě vítězství s družstvy Přerova a Talenti Slovenia a prohráli rovněž dva zápasy s dalšími dvěma slovinskými týmy.

Celkový dojem velkobystřických trenérů ze soustředění ve Slovinsku byl až na některá zranění velice pozitivní. Kouč Jaroslav Pazdera doufá, že to nebylo naposledy, co se jeho svěřenci prezentovali házenou v zahraničí.

Další fází přípravy bylo hráči tolik neoblíbené, ale nutné nabrání fyzičky na další sezonu. To obnášelo kolo, běh a atletickou přípravu.

Po tomto měsíčním zápolení se tým Velké Bystřice vydal na první turnaj do Droždína, kde po výhrách v základní skupině nad Žeravicemi a Droždínem skončil na druhém místě, když ve finále nestačil na loňského vítěze I. ligy TJ Šumperk a prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 21:22.

Doma Bystřice padla jen s Přerovem

Další akcí, která na prvoligového nováčka čekala, byl již tradiční domácí J.M.I.T. CUP, kde Velká Bystřice opět skončila na druhém místě, když po výhrách nad družstvy Prostějova 25:16 a Zlína 28:25 nestačila na suverénní extraligové hráče Přerova, kterým podlehla 17:32.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen domácí Radek Balon.

V polovině září házenkáři Velké Bystřice zavítali na turnaj do Prostějova, kde bez zaváhání obsadili první místo po výhrách nad družstvy Rožnova pod Radhoštěm 27:21, domácího Prostějova 31:24 a rezervy Přerova 25:13.

Tento turnaj byl v rámci přípravy poslední a Hanáci začali pomýšlet na 2. kolo Českého poháru mužů.

Los Velké Bystřici za soupeře přidělil družstvo DTJ Polanka nad Odrou.

Toto utkání, které v normálním hracím čase skončilo remízou 28:28, Hanáci v prodloužení nezvládli podle představ, a tak si z Polanky nad Odrou odvezli porážku 31:33.

První zápas ligové sezony odehráli házenkáři Velké Bystřice minulou neděli na palubovce Loun, kde ještě o poločase těsně vedli, ale nakonec však museli skousnout porážku o tři branky v poměru 27:30.

Zápas hodně ovlivnily absence některých hráčů a také zdravotní problémy asi největší opory Velké Bystřice Radka Balona, který laboroval s naraženým kolenem.

První výhru sezony si tak mohou hráči Velké Bystřice připsat již v sobotu. Od 17 hodin v hale Na Letné hostí HCB OKD Karviná SCM.

Program 2. kola první házenkářské ligy: SO, 13.00: Louny – Zlín, 15.00: Košutka – Chodov, 17.00: Dvůr Králové – Litovel, V. Bystřice – Karviná B. NE, 10.30: Bystřice p. H. – Šumperk, 17.00: Jičín B – Náchod.

JIŘÍ STRÁDAL, mm