Příběh litovelského házenkáře, který nemůže už pět měsíců hrát, je už všeobecně známý.

Po listopadového zápase extraligy ve Zlíně byla šestadvacetiletá spojka vybrána k dopingové kontrole, při které však opakovaně odevzdala řidší vzorek moči, než komisaři požadovali.

Po dlouhém čekání a marných dalších pokusech Pohlmannovi ruply nervy, hráč roztrhal protokol a ze zkoušky odešel.

Disciplinární komise házenkářského svazu mu následně udělila vysoký trest, který v březnu potvrdilo i svazové vedení, ke kterému se odvolával.

„Josef Pohlmann není kriminálník ani podvodník, přesto se tak s ním zachází. Dva roky jsou nesmysl," uvedl pro ČTK právní zástupce litovelského házenkáře Jan Šťovíček.

Na řadu tak nyní přišlo další odvolání, tentokrát k Rozhodčí komisi Českého olympijského výboru.

Primář: Hodnota vykazovaná přístrojem je nemožná

Expert na sportovní právo Jan Štovíček navíc tvrdí, že přístroj na měření hustoty moči podle všeho během dopingové kontroly nefungoval správně, což si myslí také primář urologického oddělení nemocnice v Příbrami Pavel Hanek.

„Při zaznamenaných hodnotách hustoty moči by musel Pohlmann v průběhu kontroly neustále pít. Musel by vypít minimálně dva litry vody na ex. Pak by hustota poklesla, ale ani tehdy ne tak nízko, aby byl vzorek nevypovídající," uvedl pro ČTK primář, podle kterého není možné, aby zdravý člověk ani po tak dlouhé době neodevzdal alespoň jeden vyhovující vzorek.

„Hodnota vykazovaná přístrojem je prakticky nemožná. Takový stav by byl neslučitelný se životem. Pochybuji tedy, že byl přístroj řádně zkalibrován a zkontrolován," ře­kl.

Bude mít boj Josefa Pohlmanna nakonec šťastný konec, a nebo bude bez házené muset vydržet až do prosince roku 2016?