Uklidnila tím svoje spoluhráčky a rozhodila veselskou gólmanku Lenku Černou. Teď už se ale soustředí na finálové pokračování. To začíná už ve 14.30 ve Sportovní hale UP. A olomoucká spojka doufá, že zase bude zaplněná hala.

„Už se začíná říkat, že olomoucké prostředí je hodně bouřlivé a soupeřům se tady hraje velice těžko,“ pochvaluje si Kelarová velký zájem o házenou.

Na třetí finálový zápas dorazilo 1150 diváků. Letošní rekordní návštěva zatím byla na osmifinálovém zápase PVP s Kodaní, kam zavítalo ještě o 50 lidí víc. Padne dnes odpoledne nový divácký rekord?

Rozhovor

První krůček jste zvládly, finálová série pokračuje. Jak moc to bylo těžké?

My jsme si hlavně věřily, že už to konečně prolomíme. Doufaly jsme, že nás přijde podpořit co nejvíc diváků a že nás potáhnou. A musím je strašně moc pochválit, protože už se začíná říkat, že olomoucké prostředí je hodně bouřlivé a soupeřům se tady velice těžko. V tom prvním zápase to do puntíku splnili a já doufám, že nás přijdou podpořit i v neděli.

Trenér Veselí Jiří Zerzáň už na konci zápasu stáhl ze hry zkušené hráčky. Chtěl tím ušetřit síly na další utkání?

Určitě, na konci už tam poslal mladé hráčky, aby si ty zkušené na neděli odpočinuly. Ale já doufám, že my to zase zvládneme.

Některé soupeřky už vypadaly skutečně hodně unaveny. Může to být výhoda?

My už na tu unavenost moc nespoléháme, protože to jsme si myslely minulý týden před druhým zápasem ve Veselí a moc se to nepotvrdilo. Takže na to nemůžeme spoléhat.

Vašemu týmu vyšel vstup do utkání, vám dvojnásob. Během pěti mnut jste dala tři branky.

Za to jsem moc ráda. Bylo hrozně důležité, abychom se na začátku chytly a daly ty první góly my a ne ony. Abychom si utvořily nějaké sebevědomí. Dneska se to podařilo, tak snad to vyjde i zítra.

Brankařce Lence Černé ten zápas moc nevyšel. Veselský kouč ji dokonce musel vystřídat. Čím myslíte, že to bylo?

Ona je takový typ hráčky, že když se jí povedou první dva tři zákroky, tak odchytá vynikající zápas. Ale když se jí na začátku nedaří, tak pak už to není z její strany ono.

Veselí před víkendem vedlo už 2:0, teď jste sérii opět zdramatizovaly. Může Veselí znervóznět?

Určitě si myslím, že znervóznět můžou. Ale taky si myslím, že s tím i tak trochu počítaly, že to tady nebude lehké. I proto očekáváme, že v tom nedělním zápase do toho dají úplně všechno, aby už nemusely ve středu hrát.