Hanačky si tentokrát pohlídaly začátek zápasu a během deseti minut si vypracovaly čtyřbrankový náskok. „Do utkání jsme vletěly celkem sebevědomě. To se nám v předchozích venkovních zápasech příliš nedařilo,“ pochvaluje si trenér Olomouce Lubomír Krejčíř. Trenčínu se sice podařilo přiblížit Zoře na dostřel, ale do kabin se šlo za jednobrankového vedení hostí.

Po přestávce přestřelka pokračovala. Obrany obou týmů nestačily na útoky a k vidění tak bylo na branky bohaté utkání. „Dařila se nám útočná hra. I přes agresivní a prakticky celoplošnou obranu Trenčína jsme dokázaly zakončovat z dobře připravených akcí,“ potvrzuje Krejčíř.

Ani on nezapírá nedostatky i u svého týmu. „Také jsme měli problémy s defenzivou. Svůj podíl na tom měl i fakt, že brankařka Raníková nebyla stoprocentně připravená, což se na jejím výkonu podepsalo,“ říká Krejčíř.

Do hry se tak dostala i druhá gólmanka Zory Irena Kozáková, které se podařilo okamžitě zlikvidovat sedmimetrový hod a následně i nebezpečný náskok.

Před koncem zápasu začala Zora odskakovat až na sedmibrankový náskok v 53. minutě. Pak si ale vybrala slabší chvíli a domácí hráčky tak alespoň korigovaly na konečných 31:35.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala Zuzana Žideková z Trenčína, která si připsala devět branek. V olomouckém dresu se nejvíc dařilo Martině Kelarové a Veronice Hejtmánkové s osmi brankami. Kapitánka Zory Hejtmánková se stala nejlepší střelkyní už v druhém utkání po sobě.

„Zahrála velmi solidně. Poslední zápasy se Veronice daří. Proměňuje sedmičky, výborně dokáže řídit naši hru,“ chválí nejlepší střelkyni Zory v historii trenér Krejčíř.

Hanačky se díky výhře posunuly na pátou příčku interligové tabulky. Na čtvrtou Slavii ztrácí dva body. Ty se pokusí smazat už tuto středu, kdy pražský tým zajíždí do Olomouce.

Podle české tabulky to navíc budou tyto dvě družstva, která spolu změří síly v semifinále play-off. Vítězství ve středečním utkání tak zřejmě rozhodne, kdo bude mít v prvních dvou zápasech výhodu domácího prostředí.

HK Štart Trenčín – DHK Zora Olomouc 31:35 (15:16)

Rozhodčí: Karlubík Struhár. Diváků: 400. 7m hody: 8/6 - 4/4. Vyloučení: 3 – 4. Sestavy a branky: Trenčín: Tomková, Babicová - Drotárová 2, Pojezdálová, Z. Bahýlová 3, Židková 9/4, Hollá 6, Rechtorisová 2, Ďuržová, Gašparovičová 1, Surovčáková, I. Bahýlová 6/2, Kovaličková 1. Trenér: Peter Sabadka. Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 8/4, Růžičková 2, Kovačíková 2, Uličná 4, Kelarová 8, Hrbková 4, Goldová, Dostálová 3, Selucká, Salčáková 1, Tomečková 3. Trenér: Lubomír Krejčíř. ´

Martin Dostál