Přes svůj věk si navíc dokázala vysokou výkonnost udržet prakticky celou sezonu, a má tak lví podíl na tom, že má Zora opět našlápnuto za českým titulem.

„Semkly jsme se dohromady a máme tu hodně dobrou partu,“ poodhaluje tajemství úspěchu Hanaček.

Rozhovor

Po roce jste opět dokázaly postoupit do českého finále i přesto, že oproti loňsku v kádru chybí opory Vašková, Černá nebo Stuchlová. Získaly jste i český pohár a postoupily do osmifinále PVP. Čím to tedy je?
Já si myslím, že jsme se semkly dohromady a máme tu hodně dobrou partu. Což nám prospělo i ve hře. Házená je kolektivní sport a to v našem pojetí platí.

I v semifinále proti Slavii jste podaly vysoce kolektivní výkony. Bylo to rozhodující?
Určitě. Hodně jsme si navzájem pomáhaly. Jak v obraně, tak v útoku. Pokaždé to někdo dokázal táhnout a všechny jsme se připojily. Vyhrály jsme a to je dobré.

Vám se v odvetě na Slavii nepodařilo proměnit hned první trhák. Jak moc to poznamená do dalšího průběhu hry?
Byla jsem hodně nervózní. Dokud jsem nedala první gól, tak to byla hrůza. Ale po tom prvním gólu to ze mě spadlo. Sice to bylo až ve dvacáté minutě, ale pak už se mi celý zápas hrálo dobře.

Co jste říkala na výkon slávistické brankářky Satrapové, která svůj tým několikrát výborně podržela?
Chytala hodně dobrý zápas. Ale svoji roli určitě sehrála i naše nervozita, góly jsme spíš nedávaly kvůli tomu. Ze začátku to byla taková ustrašená hra. Potom jsme se do toho pomalu dostaly a náš výkon šel nahoru.

To utkání vyvrcholilo v prodloužení. Jak jste na tom byly s fyzickými silami?
Myslím, že jsme na tom byly o hodně lépe,než Slavia. Prostě jsme chtěly vyhrát a sil na to bylo dost. Máme více zkušených hráček než Slavia a zrovna ty dvě nejzkušenější to v prodloužení vzaly na sebe, a to rozhodlo.

To semifinále se příliš nepovedlo dvěma největším oporám Slavie Kláře Černé a Kateřině Keclíkové. Čím to podle vás bylo?
Podle mě se Černé ty zápasy vůbec nedařily. Navíc jsme na ni potom použili osobku a ony se pak úplně rozpadly. U Keclíkové to bylo asi nervozitou, taky chtěla hodně vyhrát. Ale nešlo jim to. Nakonec zahrála nejlíp Válová, která byla jejich největší oporou. Je tam nejzkušenější, jinak je tam hodně mladých hráček a ty zkušenosti jim asi chyběly. Navíc neměly levé křídlo a všechno tahaly přes pravou stranu.

Ve finále vás teď čeká Veselí.
Finále určitě vyhrajeme! (se sebevědomým úsměvem)

Ale chytá tam vaše bývalá spoluhráčka a reprezentační trenérka Lenka Černá. Jak se těšíte na souboje s ní?
Moc se na to netěším. Ona je na každý zápas hodně nahecovaná a všechny nás pobuřuje. Ale my jsme si s holkama řekly, že se nenecháme rozhodit.