Již po cestě na Slovensko se stala nepříjemnost v podobě velké dopravní zácpy, což ovlivnilo vývoj prvního poločasu. „Přijeli jsme pozdě, a tak jsme měli málo času na rozcvičku,“ vyprávěl po utkání trenér olomouckých házenkářek Libor Malínek.

„Tím pádem bylo utkání zhruba do 15. minuty vyrovnané, pak jsme do poločasu utekli o těch pět branek,“ hodnitil trenér první půli. Druhý poločas se odehrával již ve vlažném tempu a Zora si hlídala své vedení.

„S druhým poločasem tolik spokojen nejsem, odehrával se v poklidném tempu, takže to moje očekávání zcela nenaplnilo,“ upozornil Malínek.

Nejvíce branek vstřelila Michaela Hrbková. „Míša odehrála dobrý zápas, dařilo se i Aleně Poláškové. To je pro nás obrovská posila, ona se teprve s mužstvem sehrává, zvyká si na náš herní styl, ale bude to naše velká opora,“ prohlásil trenér házenkářek.

Šanci ukázat se dostaly i mladé hráčky. „Na hřišti se prostřídaly všechny, po zranění se konečně zapojila Gebre Selassie,“ dodal Malínek. Zora se v pátek od 19 hodin střetne doma s polským Lubinem, o víkendu ji čeká tradiční Pohár Míru.

HK Štart Trenčín – DHK Zora Olomouc 26:32 (13:18)