Další tři branky přidala ze hry a stala se nejlepší střelkyní Hanaček v zápase proti Veselí, když zařídila rovnou třetinu olomouckých branek. O to více si pak užívala potlesk ve stoje, kterým vyprodaná hala vyprovázela své házenkářky do posledních vteřin utkání.

„Strašně moc za to divákům děkujeme, protože je to něco fantastického,“ říká Hejtmánková nadšeně.

Rozhovor

V prvním poločase to vypadalo, že se celkem trápíte. Po změně stran jste přišly jako vyměněné. Čím to?

V první polovině jsme hodně neproměňovaly. Sice jsme se do akcí dokázaly dostat, ale nezakončovaly jsme dost důrazně. Řekly jsme si o přestávce, že do toho musíme jít s mnohem větší razancí.

A zřejmě se povedlo. Najednou vás bylo plné hřiště.

Bylo to hodně jiné, protože jsme na ně vlétly. V kabině jsme si řekly, že je to o jednu branku a to nic neznamená. Stejně tak jsme ale věděly, že to nebude nic jednoduchého. Obzvlášť proti Lence Černé. Ona se na každé utkání připravuje na dvě sta procent a bylo jasné, že proti nám se připraví na tisíc. Že se bude proti svým bývalým spoluhráčkám chtít opravdu ukázat. To v zápase také beze zbytku potvrdila. O to jsme šťastnější, že jsme je dokázaly porazit.

Pro Veselí to byla přitom teprve třetí porážka v sezoně.

Jsou na špičce tabulky, chtějí vyhrát celou interligu. Takže pro nás to byla obrovská motivace. Nejen, co se týče interligy, ale i vzájemného rivalství, které mezi námi panuje.

Opět se ukázalo, že v letošní sezoně znamená domácí prostředí velkou výhodu. Přesvědčily se o tom už všechny týmy. Co si o tom myslíte?

Určitě tomu tak je. Letos jsme schopné zahrát absolutně pod hranici svých možností a naopak. (zapřemýšlí se) My jsme snad neodehrály průměrné utkání. Buď hrajeme tragicky, nebo excelentně, jako proti Veselí. Samozřejmě vždycky je co zlepšovat, ale myslím si, že i ta bojovnost, vyhecovanost, zkrátka všechno, co k tomu patří, tak tam s Veselím bylo.

Nemůže to být i soupeřem? Když hrajete proti kvalitnímu týmu, zpravidla se vám daří. Naopak se pak necháváte strhnout ke špatné hře průměrnými týmy.

Stoprocentně. Bez nějaké urážky, my se opravdu dokážeme herně přizpůsobit i těm družstvům, která hrají horší házenou. Přitom si myslím, že z naší strany je to propracovanější, máme lepší tréninky i víc zkušeností z těžkých zápasů. Akorát to musíme umět my samy prodat.

Zejména v druhé půlce na vás byla vidět velká chuť ten zápas zvrátit. Znamená pro vás takové zápasy hodně?

Každé utkání je pro mě důležité, obzvláště pak takové. Skvělá atmosféra, bezvadní diváci. Však taky kdy se nám zase povede standing ovation, jako se nám povedlo proti Veselí a předtím proti Michalovcům? Je to už taková pěkná tradice (směje se). My za to strašně moc divákům děkujeme, protože je to něco fantastického. A hraje se nám hlavně úplně jinak, než když je tady komorní ticho a je slyšet jen vzdechy, když se něco nepovede. Jestliže je to opačně, tak je to opravdu radost být na tom hřišti a hrozně nás to motivuje a vyhecuje.