Souboj druhého a třetího týmu bude tím nejpoutavějším, co nabídne víkendový program mezinárodní interligy. Šala až do minulého týdne vyhrála devět utkání vřadě a sérii zakončila remízou 20:20 na Slavii. Svoji poslední porážku tak Slovenky datují ke 13.říjnu, kdy podlehly 23:22 právě vOlomouci.

Budou mít oto větší motivaci vrátit Zoře porážku? „Nemyslím si, že by utkání bylo nějak vypjaté, otolik oběma celkům nejde. Čekám seriozní souboj,“ předvídal trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř a naznačil šance svého týmu: „My samozřejmě potřebujeme body a pojedeme se oně porvat, ale velkým favoritem zůstávají domácí.“

Zora je momentálně na třetím místě interligy, mezi českými týmy jí ale patří zdánlivě neotřesitelně první místo se šestibodovým náskokem před Veselím. Je to ale vzhledem klosu, který po Šale přihraje do cesty Olomoučankám vedoucí Michalovce a vpředposledním kole iVeselí, dostatečné?

„Toto utkání nepokládáme ztohoto pohledu za klíčové. Veselí také hraje vposledním kole vŠale. Myslím, že dál zůstáváme největšími favority na první místo před play-off,“ myslí si Krejčíř.

Po náročném programu, který vsobě střídal pohárové soboty sinterligovými středami, měly Hanačky týden na doplnění sil. „Hráčky dostaly více volna než obvykle, od středy ale normálně trénujeme. Ve včerejším tréninkovém utkání nebyla na hráčkách patrná žádná fyzická únava, spíš sebevědomí po dobrých utkáních sRumunkami,“ všiml si trenér Krejčíř.

Kdispozici by tak měla být kompletní sestava sjediným otazníkem. „Kristýna Salčáková měla zablokovanou krční páteř, řešil to fyzioterapeut, takže zatím nevíme, zda bude moci nastoupit,“ prozradil Krejčíř. Ve výpravě do Šaly nebude ani dlouhodobě pracovně vytížená Stuchlová. Utkání vŠale se hraje dnes od 18hodin.

 

Miloslav Jančík