Po postupu do osmifinále Poháru vítězů pohárů se mohou Hanačky radovat i z účasti v semifinále poháru domácího.

Zora neponechala nic náhodě a od začátku zápasu byla lepším týmem.

„Zápas to nebyl moc těžký. Postoupit byla víceméně naše povinnost,“ řekla brankářka Olomouce Kozáková, která dostala po delší době opět příležitost potvrdit své kvality.

Nápaditými kombinacemi se bez většího odporu píseckých dostávaly Dámy do zakončení a nebýt gólmanky Písku Kateřiny Veselé mohlo být konečné skóre ještě vyšší.

V první půli zářila především zkušená Martina Šašková – Kelarová, která si za prvních třicet minut připsala devět branek. Tento výkon ji dokonce stačil k tomu, aby se společně s Romanou Tomečkovou stala nejlepší střelkyní domácích v utkání.

PODÍVEJTE SE na VIDEO jak Zora rozstřílela Písek

V druhém poločase si Zora hlídala pohodlný dvanáctibrankový náskok. Na střední spojce nahradila aktivní Hejtmánkovou Salčáková, na pivotu se místo Uličné pěti brankami ukázala Selucká.

Zora už hrála v obraně méně agresivněji, brankářka Kozáková tak byla jednou z nejvytíženějších hráček.

„Dnes jsem si zachytala. Nějaké to křídlo mohlo sice být ještě moje. Ale myslím si, že to bylo celkem dobré. Dostala jsem pochvalu, takže asi jo. Holky hrály naštěstí dobře, musím je taky pochválit,“ nezapomněla Kozáková.

Domácí hráčky se tedy probojovaly do semifinále Českého poháru a kráčí za jeho obhajobou.

Postup mezi poslední čtverku si už zajistilo Veselí Lenky Černé. S velkou pravděpodobností si semifinále zahraje i Slavia Praha, která je v souboji proti Zlínu velkým favoritem.

Zbývající tým vzejde se souboje juniorek – Zory a Slavie.

„Jednoduché to určitě nebude, uvidíme koho dostaneme. Ale četla jsem v novinách možnou variantu Zora versus Zora, což by se mi vzhledem k tomu, že to budeme pořádat doma, zamlouvalo,“ směje se Kozáková a dodává: „To by ale taky nebyl nejjednodušší zápas. I naše juniorky mají kvalitu a umí odvést dobrou práci v obraně i v útoku.“

Hanačky teď čeká dlouho očekávaná reprezentační pauza, kdy mohou konečně doplnit síly. Ne však všechny, trio Salčáková, Hrbková, Tomečková bude v českém dresu v Nizozemsku svádět předkvalifikační boje o postup do závěrečné kvalifikace na MS v Číně.

DHK Zora Olomouc –Casta Sokol Písek 41:27 (27:14)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 100. 7m hody: 3/3 – 7/7. Vyloučení: 3 – 3. ČK: Cejpová (Písek).

Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková – Hejtmánková 1, Růžičková 5/2, Kovačíková, Uličná 4, Kelarová 9, Hrbková 3, Dostálová 1, Selucká 5, Salčáková 4, Tomečková 9/1. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Písek: Veselá K. – Hemrová 1, Cejpová 1, Vrabcová 4/4, Luzumová 2, Martenková 4, Štěpánová, Veselá M. 1, Šichmanová, Stellnerová 3, Borovská 11/3. Trenér: Jan Salač.