Zora zahodila proti Bystrici nepřeberné množství šancí.

„U některých hráček je to balancovaní mezi přílišnou sebedůvěrou a vzápětí absolutní ztrátou sebevědomí,“ hledá příčiny Křejčíř.

Znovu jste zvítězili, takže můžete být spokojený?
Já příliš spokojený být nemohu. V utkání nás velmi trápilo proměňování střeleckých a brankových příležitostí. To byl v podstatě průšvih. V momentech, kdy se nám dařilo proměnit alespoň něco z toho, co jsme si vytvořili, tak ten náskok narůstal.

Co je podle vás příčinou těch problémů s koncovkou?
Někdy je to lehkovážnost, někdy snad až křečovitost. To vedlo k špatnému řešení zakončení vyložených brankových příležitostí. Nemám to přesně spočítané, ale bylo to okolo třinácti neproměněných jasných šancí. To se nám může proti silným soupeřům vymstít. Zejména u těch křídelnic je to balancování mezi přílišnou sebedůvěrou a vzápětí absolutní ztrátou sebevědomí.

Takže je to spíš v hlavě.
V momentě, kdy si ta hráčka příliš věří, tak tam vymýšlí přehozy v rychlém útoku na brankářku, která je dole. Když se jí to nepovede, pokusí se to vzápětí napravit tím, že vyšije ránu, aniž by o tom přemýšlela. Je to spíš o psychice, než že by neuměly tyto šance proměňovat.

Viděl jste naopak nějaká pozitiva na předvedené hře?
V momentech, kdy se dařilo zakončovat, tak se tam objevovaly velice šikovné a pěkné akce a ta hra měla svoje parametry. Dvěma jasnými klady jsou dva body a výkon Kovačíkové. To bylo velice potěšující.

Během zápasu jste napomínal Míšu Hrbkovou kvůli řešení brejkových situací. Co se vám tak nelíbilo?
U ní to byl snad jen jeden nebo dva případy. Já nejsem proti přehozům, zejména z křídel. Ženské brankářky často skáčou, nebo jdou na zem, takže ať přehazují. Ale vychází nám to jen v postupném útoku. Zatím nezvládáme přehozy z rychlých brejků. Děvčata si nedokáží zakalkulovat rychlost běhu. Takže zatímco v postupném útoku přehoz končí v bráně, u brejku opakovaně na tyči, protože s tou rukou pracují pořád stejně.

Do zápasu nebyla na sto procent připravena Raníková. Odchytaly jej Vyhlídalová s Kozákovou. Jak vážné jsou problémy Báry Raníkové?
Zranila se v týdnu před utkáním a pořád s tím zápasí. Fyzioterapeuti jí dovolili trénovat po určitém zákroku, ale příliš to nešlo. Tak jsme si řekli, že ji nevyužijeme, pokud to půjde. Lepší se to den ode dne, ale pomalu. Jde o záda.

Martin Dostál