Pro Zoru je to třetí ligový zápas v řadě proti elitnímu slovenskému celku. Se Šaľou si Dámy dokázaly poradit přesvědčivě 29:21. V Michalovcích pak o tři branky prohrály 24:21.

Jak trenér Krejčíř naložil s reprezentační přestávkou?

„Potřebovali jsme si hlavně odpočinout po té namáhavé běloruské anabázi,“ připomněl vítěznou pouť z 2. kola PVP.

„Bohužel reprezentantky si takový odpočinek dopřát nemohly. Na druhou stranu, v reprezentaci mají plnou péči, nemusejí běhat do školy nebo do práce,“ pokračuje Krejčíř s poukazem na dvousměnný provoz svých svěřenkyň.

„Žádná speciální příprava se kvůli Bratislavě nekonala. Naším cílem bylo se především zregenerovat, hodně z nás podlehlo nemoci, zřejmě v důsledku únavy, včetně mě,“ předkládá trenér olomouckého týmu zdravotní knihu minulých dní.

„Tento týden jsme najeli na normální tréninkový mikrocyklus jako před každým mistrovským zápasem,“ dodává Krejčíř.

Bratislavský klub byl často označován jako největší favorit soutěže. Ve druhém kole ale nestačily svěřenkyně trenéra Katušáka na házenkářky Trenčína, kde prohrály o jedinou branku 24:25. Jinak zvítězily ve všech zápasech.

V bratislavských barvách září Petra Beňušková, po zlínské Budayové druhá nejlepší střelkyně Interligy. Za pět kol jich dokázala nasázet rovných devětačtyřicet.

Bude právě Beňušková největší hrozbou Slovenek?

„Určitě to bude nebezpečí číslo jedna. Je to podle mě jejich nejlepší hráčka. Několikrát byla vyhlášena i nejlepší házenkářkou Slovenska. Je to inteligentní hráčka. Tím myslím herně inteligentní. Osobně ji zase tak dobře neznám,“ usmívá se trenér stávajících mistryň České republiky.

„A jestli bude hrozbou, to nevím, jelikož v posledním utkání Slovakia Cupu za reprezentaci nenastoupila. Jestli je to taktika či zranění, to nevím,“ naráží Krejčíř na absenci Beňuškové v sestavě Slovenska na přípravném turnaji.

Další specialitou utkaní je, že se utkají dva týmy s nejnižším počtem inkasovaných branek. Dá se tedy očekávat vyčkávací taktika a obranná hra od obou celků?

„Utkání proti Bratislavě tady v Olomouci se vždy vyznačovala malým počtem vstřelených branek. Ale teď je to trošku jiné mužstvo. Samozřejmě bude záležet na výkonu brankářek,“ říká kouč Zory.

Start jedničky olomouckého týmu a nejlepší brankářky Interligy Barbory Raníkové je nejistý. Za reprezentaci na Slovenském poháru nenastoupila kvůli zdravotním problémům ani na minutu. Jinak by měly být Hanačky až na Seluckou kompletní.

Utkání začíná v sobotu v 17.30 hodin v hale Zory.

Martin Dostál