Tatran přitom na úvod prohrál s druholigovými Maloměřicemi 30:31. „Tento zápas jsme absolutně podcenili. Prohrávali 1:10 a ztrátu jsme už nestačili dotáhnout,“ řekl litovelský trenér Zdeněk Čtvrtníček.

Pro prvenství na turnaji byla podstatná výhra 25:23 nad pořadatelským Prostějovem. Vítězství 24:20 nad rezervou Zubří už bylo povinností. „Soupeř navíc hrál druhý zápas po sobě. Dařila se nám obrana a góly jsme dávali po rychlých protiútocích. V závěru jsme prostřídali sestavu a soupeř snížil,“ poznamenal Čtvrtníček.

Prvoligový tým tak může být s průběhem přípravy spokojen. „V Prostějově jsme nebyli v plné síle. Chybělo šest hráčů, z toho tři ze základní sestavy. Pokud jsme ale hráli kompletní, porazili jsme i extraligové týmy,“ upozornil kouč na vydařený domácí turnaj.

První liga začíná odvetnou část již příští víkend. Pro Hanáky bude genrálku představovat turnaj ve Velké Bystřici. „Budou tam ale startovat druholigové týmy, takže dáme příležitost mladým, aby se ukázali,“ poznamenal Čtvrtníček.

Tatran po podzimu vede o skóre první ligu. O postupových ambicích se ale v klubu moc nemluví. „Uvidíme, jak se nám povedou první dvě kola. Pokud se zadaří, pokusíme se vyhrát první ligu,“ připustil trenér.