Do nedělní pokračování si domácí hráčky přenesly vydařený vstup, když dlouho držely soupeřky na nule a skórovat jim dovolily až ve 14. minutě za stavu 8:0.

Jinak však bylo druhé utkání jiné, především z pohledu Jindřichova Hradce, který se svou nejlepší střelkyní Hanou Martínkovou působil nebezpečnějším dojmem.

Doplácel však na své zákroky na hranici brutality, kdy do 10. minuty měl ke dvěma vyloučeným i červenou kartu za zákrok Kellerové a domácí třikrát házeli sedmičku.

Kolem 20. minuty dokázali Jihočešky třemi brankami snížit na 10:6 a rozdíl okolo pěti branek pak dělil oba cely dlouhé minuty. Mezi 40. a 50. minutou se ale hosté odmlčeli a Dámy šesti brankami utekly na 25:14 a vytvořily si rozhodující náskok.

„Nám se opět nepodařilo zachytit začátek utkání, i když jsme se na to připravovali. Pak už nás postihla slabost při vyloučení Kellerové, kdy jsme měli výpadek. Soupeř navyšoval skóre a my jsme nebyli schopni to dotáhnout. Proti včerejšku jsme ale podali velice bojovný výkon, někdy jsme ale byli až přehnaně agresivní,“ zhodnotil druhé utkání hostujíc trenér René Kumpán.

„Určitě to bylo těžší, než v prvním zápase, nicméně rozdíl jedenácti branek znamená, že jsme vyhráli relativně v klidu,“ dodal spokojený olomoucký trenér Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc – TJ Jindřichův Hradec 29:18 (15:9)

Nejvíce branek: Hejtmánková 7/4 Šašková 6, Marcišová 5 – Martínková 5/1, Matoušková I. 4/3, Eliášová 3. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Vyloučení: 7:9. ČK: Kovačíková po 3. vyloučení – Kellerová za hrubý faul. Sedmičky: 7/6:6/4. Diváci: 150. Stav série: 2:0.

DHK: Černá, Kozáková – Hejtmánková 7/4 Šašková 6, Marcišová 5, Stuchlová 3, Tomečková 3/2, Vašková 2, Spíchalová, Dostálová a Kovačíková 1, Selucká, Hrbková, Kňourková. Trenér Lubomír Krejčíř. (mj)