Po startu před železniční stanicí Olomouc – Řepčín běžely všechny kategorie mužů i žen stejnou trať zčásti po silnici, zčásti po polních cestách do Náměště na Hané o délce 14,4 kilometrů.

Celkové vítězství vybojoval Martin Rexa (Author Tufo Ti, 54:56 min.), druhý v cíli byl David Jemelka (TJ L100 Olomouc, 56:08) a třetí místo vybojoval Karel Svačina (Pampeliška Olomouc, 56:17). Mezi ženami byla nejlepší Šárka Krčková (TJ L100 Olomouc, 1:12:01).

Ze zástupců přerovského regionu v hlavní kategorii mužů do 39 let obsadil Radan Mika (RMC Lipník, 1:08:17) desáté místo. V kategorii mužů 50 – 59 let byl Vojtěch Koutný z Přerova pátý a v kategorii mužů 60 let a starších obsadil druhou příčku Jindřich Tomíšek z Říkovic časem 1 hodina, 15 minut a 34 sekund.

Dalším kolem Hanáckého běžeckého poháru bude Podzimní běh Smetanovými sady na deset kilometrů, který se uskuteční 23. října v 17 hodin od hudebního pavilonu ve Smetanových sadech v Olomouci.