Premiéra trenéra Milana Varhalíka na lavičce Kostelce tak nedopadla podle představ a jeho tým si v prvním jarním zápase připsal nepříjemnou domácí porážku.

Litovelští házenkáři mohli slavit vítězství 27:21 i se svými fanoušky, kteří jim v kostelecké hale vytvořili domácí prostředí.

„Byl to super výkon v obraně, gólmani nás podrželi a v útoku až na některé výpadky to bylo taky perfektní. Ale co mám hodnotit, podívejte se támhle,“ ukázal nadšený litovelský trenér Zdeněk Sléha směrem ke svým svěřencům slavícím před kotlem hostů.

To domácí byli po prohře hodně opaření. „Přišlo mi to, že Litovel chtěla dva body více. My jsme se nedostali ani do tempa,“ prohlásil kostelecký Varhalík.

První poločas zvládl druhý tým prvoligové tabulky fantasticky. Od prvních minut si Litovel vypracovávala klíčový náskok. Domácí si nevěděli rady se hbitými házenkáři hostů. Barabáš, Kuchař a Schmalz svými trefami zkraje zápasu ukázali, proč je Litovel v tabulce tak vysoko.

Kostelecký gólman Varha za stavu 2:7 přepustil místo Navrátilovi, ale tím se přísun gólů do domácí branky nezastavil.

Za stavu 3:8 měli kostelečtí házenkáři velkou šanci se nadechnout, protože rozhodčí vyloučil hostům v krátkém časovém sledu hned dva hráče.

Jenže místo snížení kupili domácí obrovské chyby v rozehrávce, neproměnili ani sedmimertrový hod a naopak ještě inkasovali.

„My jsme jen stáli. Vůbec nevím proč, ale nebyli jsme se schopni dostat do pohybu. Bylo to z naší strany hodně statické,“ krčil rameny Varhalík.

O pár minut později Litovel Kostelci ukázala, jak využívat početních výhod a zvýšila už na 13:5.

Kostelecký celek se v prvním poločase, který skončil vítězstvím hostů 16:7, opravdu trápil a bylo jasné, že druhá půle již z pohledu domácích horší být nemůže.

A zlepšení opravdu nastalo. Dvěmi brankami Říčaře a Kosiny v úvodu druhého poločasu kostelečtí naznačili, že body soupeř ještě nedostane zadarmo.

K výbornému výkonu se vzepjal gólman Navrátil a litovelský odchovenac Marek Šuba se v kosteleckém dresu chtěl proti svému mateřskému klubu vytáhnout. Jenže všechno bylo marné. Kostelec náskok soupeře stahoval velice pomalu.

Hosté nakonec zvítězili pouze šestigólovým rozdílem, když v posledních pěti minutách již trochu polevili.

„Chyby pramenily z toho, že už byl zápas rozhodnutý. Ale jsme absolutně spokojení, vyhráli jsme tady poprvé, co hrajeme první ligu. O to je to naše vítězství cennější. Kluci jsou pro mě hrdinové,“ prohlásil litovelský trenér Sléha.

Nový lodivod kosteleckého družstva Varhalík po zápase těžko hledal slova.

„Neodstali jsme se ani ho hry. Litovel více běhala a makala,“ konstatoval trenér Varhalík po těžké domácí ztrátě, kterou budou muset jeho svěřenci odčinit na venkovní palubovce.

TJ Sokol Kostelec na Hané – Tatran Litovel 21:27 (7:16)

Rozhodčí: Kosa, Švidrnoch. Vyloučeni: 5 – 7. ŽK: 1 – 2. ČK: 1 – 1. 7m hody: 4/7 – 2/3. Diváků: 215.

Kostelec: Varha, Navrátil – Vasyliev 2/1, T. Grulich, M. Grulich 2, Jurka, Paták 2, Ševčík 1, Vymětal 1, Grepl 2, Šuba 5/1, Diviš, Říčař 3/2, Kosina 4. Trenér: Milan Varhalík.

Litovel: Baránek, M. Sléha – Havlíček, F. Sléha, Schmalz 3/2, Konšel 4, Číhal 3, Macek, Šmíd 5, Kuchař 5, Hanák, Pohlmann 1, Barabáš 6, Zapletal. Trenér: Zdeněk Sléha.