SK UP Prior Olomouc – DHK Zora Olomouc 16:40 (11:18)

V olomouckém derby se podle očekávání radovaly Dámy. Trenér Krejčíř už před zápasem avizoval, že nastoupí v silné sestavě, i když by raději některé hráčky šetřil.

„Je nás deset, mladé hráčky nastoupily v poháru za juniorku, takže je ani nemohu využít,“ řekl Krejčíř.

Zora začala zápas ve volnějším tempu. Patrná byla ještě únava z náročného sobotního utkání. Motivovanější Priorky se dokázaly ve 22. minutě dokonce dotáhnout až na rozdíl pouhých dvou gólů. Pak se Dámy začaly opět koncentrovat a poločas dohrály se sedmibrankovým náskokem.

Druhou půli už bylo na hřišti jen jednou družstvo.

Prior se zmohl pouze na pět úspěšných pokusů, zatímco hráčky Zory si mohly s chutí pilovat zakončování. Zápas nakonec skončil jasným rozdílem.

„Motivace určitě byla, chceme uspět jak v Interlize tak v Českém poháru. Nicméně bylo to povinné vítězství, vzaly jsme to tréninkově jako přípravu na Veselí, které nás čeká ve středu,“ prozradila po utkání jedna z českých reprezentantek v dresu Zory Kristýna Salčáková.

Ve Veselí Zoru čeká určitě jiný zápas než v poháru.

„Bude to těžké, protože tam teď chytá Lenka Černá, která dlouho působila tady. Na ni se určitě budeme chtít vytáhnout. Vyhnat ji z branky!“ hrozí smějící se Salčáková.

Rozhodčí: Douda, Škroch. Diváků: 80. 7m hody: 1/1 - 5/5. Vyloučení: 3 - 1.

UP Prior: Hegerová, Zavadilová - Pechová 1, Pospíšilová, Kosová 3, Chromková 1, Podešvová 3/1, Kotková 1, Hartmanová S. 2, Nedomlelová 4, Niklová, Tabulová, Princová 1. Trenérka: Michaela Janotová

DHK ZORA: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 5/1, Růžičková 4, Kovačíková 3, Uličná, Kelarová 4, Hrbková 9//3, Dostálová 4, Salčáková 2, Tomečková 9/1. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Martin Dostál