Tajným cílem hráček VK UP Olomouc bylo zvládnout semifinálovou sérii bez ztráty jediného zápasu, aby se mohly co nejlépe připravit na boje o zlato.

„Na konci sezony jsou vždycky nejlepší zápasy. Týmy mají vrcholovou formu. Finálová série proti Prostějovu by mohla být pěkná,“ vyhlíží opora olomouckého týmu Darina Košická další hanácké volejbalové finále.

Zatímco Prostějov si s Královým Polem poradil 3:0 na zápasy, hráčky olomouckého klubu počin úřadujících českých šampionek nenapodobily. Nešťastně totiž prohrály víkendový pětisetový souboj v Ostravě, po kterém trenér nešetřil kritikou na adresu rozhodčích.

„Ostravský zápas výrazně ovlivnili,“ stojí si za svým Jiří Teplý. „Zápas tam byl na výhru 3:0, my jsme to ale hlavami trošku neunesly,“ doplnila Košická.

DOMINANCE NA DOMÁCÍ PALUBOVCE

Ve středeční domácí bitvě ale olomoucké hráčky hodily křivdu i nervozitu za hlavu a v pohodě zvítězily 3:0 na sety.

„Naštěstí jsme do zápasu ale vstoupili dobře a pořád jsme vedli,“ oddechl si olomoucký trenér.
Po dvou jednoznačných sadách (25:18 a 25:10) se ale začal lehce projevovat strach domácího družstva z vítězství.

„Zvlášť ze začátku jsme udělali několik nevynucených chyb. Soupeř musel riskovat a vyšlo mu několik servisů a dostal se do hry,“ popisoval kouč Teplý.
Za stavu 23:23 zahrála parádní míč smečařka Košická, která vybojovala mečbol.

„Holky mi pomohly, zavolaly, že tam mám trojblok, takže zálivka tam byla jasná,“ řekla ke klíčové rozehře koncovky zápasu.

Hned první mečbol se olomouckému celku povedlo proměnit, finále už je tedy hodně blízko.

„Zápas v Ostravě nás ale stále mrzí. Mohlo být jasno a mohli jsme se víc zaměřit na trénink a na regeneraci, kterou holky potřebují,“ vracel se kouč Teplý myšlenkami zpět.

„Nic není rozhodnuto, musíme situaci vzít, jak je a připravit se na další zápas,“ má jasno olomoucký volejbalový stratég.

„Musíme vracet do Ostravy, kde je to vždycky těžké. Je tam menší hala a bouřlivé publikum. Mrzí nás, že ještě nemáme postup v kapse, když to ale zvládneme v hlavách, tak v Ostravě vyhrajeme,“ věří Košická.

„Na případné finále se těšíme. Ještě tam ale nejsme, takže musíme být pokorné,“ dodala Košická.
Třetí postupový bod mohou olomoucké volejbalistky získat v sobotním zápase v Ostravě.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (18, 10, 23)

Rozhodčí: Kavala, Velinov. Čas: 75 minut. Diváci: 800.
Stav série: 2:1.

Olomouc: Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sainová. Trenér: Jiří Teplý.

Ostrava: Makauskaiteová, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Diatková, Sedláčková, Žolnerčíková. Trenér: Zdeněk Pommer.