Začátek utkání patřil plně prostějovské smečařce Melisse Vargasové. Na vedení olomouckých volejbalistek odpověděla smečí na 1:1, na 2:1 probila blok olomouckých hráček a následně ještě smečovala na 3:1 i na 4:1. Olomouc se vrátila do hry na 5:4, ale následoval brejk Prostějovanek na 11:4. Teprve potom zabodovala hostující Dedíková, kvalitní smečí se pak blýskla ještě Kubová a úspěšným sólovým blokem Dumancičivá, ale vedení prostějovského týmu narůstalo až na konečných 25:12.

Druhý set byl už o něčem jiném. Na stav 0:2 reagovala Vargasová když vytloukla olomoucké bloky na 1:2, ale hostující tým si těsná vedení udržoval. Domácí Matienzová servisovým esem otočila na 6:5, ale vzájemná přetahovaná o vedení pokračovala. Nepatrný únik na 12:9 zajistily Matienzová smečí a dvojce Vargasová – Steenbergenová úspěšným blokem, ale účinným blokem se také zviditelnily na opačné straně sítě Košická s Dumancičovou. Když svítilo na tabuli 16:17, volil domácí trenér Čada oddechový čas, na servis šla kapitánka Agelek Soaresová a následně byl už Prostějov ve vedení až do konce druhého setu.

Pochvalu si zaslouží opakovaný blok dvojice Steenbergenová – Markevichová, smeč Markevichové na 24:19 a ještě snížení bojujících Olomoučanek na 24:22. Smrtící smeč pak vypálila Vargasová.

Jak má vypadat dobrý blok předvedly na úvodu třetího setu Olomoučanky Košická s Dumancičovou, ale potom už bavily publikum většinou jen Agelky. Vargasová svými bombami i esy ze servisů, líbil se blok páru Borovinšeková – Matienzová, dělové smeče Steenbergenové, i technické přehození sítě, kterým celé utkání ukončila Kathleen Weissová.

„Vítězství domácího celku bylo jednoznačné," soudil trenér olomouckého celku Jiří Teplý. „Zdramatizovat utkání jsme dokázali pouze ve druhém setu, jinak hrály členky našeho celku s přílišným respektem a ustrašeně. Vstup do nové soutěže jsme měli z hlediska výsledků dobrý, ale na výkonnosti musíme ještě hodně pracovat."

„Jsem spokojen s výkonem našeho celku, bylo to myslím naše utkání s nejlepším týmem z našich soupeřů v české extralize. Líbilo se mně také, že naše volejbalistky útočily i z druhé vlny," ohodnotil kladně po skončení duelu hru svých svěřenek trenér VK Agel Prostějov Miroslav Čada a dodal: „Jsem moc rád, že jsme mohli absolvovat generálku na úterní střetnutí s Istambulem se soupeřem kvalitním, nikoliv s někým od chvostu extraligové tabulky."

VK Agel Prostějov – VK UP Olomouc 3:0 (12, 22, 10)

Rozhodčí: Jiří Paloušek a Marián Ištvánech. Čas utkání: 68 minut. Diváků: 800.

VK Agel Prostějov: Vargas, Weiss, Steenbergen, Borovinšek, Markevich, Matienzo, libero Kovářová – Soares, Tinklová. Trenér: Miroslav Čada.

VK UP Olomouc: Kubová, Košická, Dudová, Dedíková, Dumancic, Závodná, libero Hronová – Michalíková, Sochorcová, Nováková. Trenér: Jiří Teplý.

Autor: VLASTIMIL KADLEC