Sedmadvacetiletý Martin Heindl nenechal nikoho na pochybách, že v současnosti platí za elitního domácího výškaře. Zvítězil výkonem 211 cm před Markem Bahníkem (208 cm) a Matyášem Daleckým (205 cm).

„Vyhrál jsem v Olomouci poprvé. Byla tady česká špička, takže je to super, jsem spokojený,“ řekl muž, který na Hanácké laťce triumfoval při svém třetím startu.

Závodníka Dukly Praha nezastavilo chladnější počasí ani specifický rozběh na Horním náměstí.

„Rozběh je trochu hrbatý a malinko z kopce. Když si ale člověk dá pozor, tak je to super závod,“ řekl Heindl.

BÁBA SI ZVYKÁ NA NOVOU ROLI

Překvapením pro diváky byl start sedminásobného vítěze olomouckého podniku Jaroslava Báby, který se loni na Hanácké laťce loučil s úspěšnou kariérou.

„Přišel jsem si skočit pro zábavu. Mohlo to být určitě lepší, ale zase jsem rád, že odcházím po svých,“ usmíval se Bába. I přesto, že už své profesionální atletické tretry pověsil na hřebík a věnuje se trenéřině, útočil na 208 cm. „Jsem hlavně rád, že výkon začíná dvojkou. O to mi šlo.“

Česká atletika momentálně hledá Bábova nástupce.

„Kluci mají super patru a věřím, že se společně vytáhnou k velkým výkonům. Myslím, že česká výška půjde zase nahoru, protože kluci na to opravdu mají,“ přeje si Bába, který si pomalu zvyká na roli trenéra.

„Zapracovávám se. Ze začátku to pro mě bylo náročné, nebyl jsem si jistý a byl jsem z toho i docela dost nervózní. Za ten rok jsem už ale nějaké trenérské zkušenosti získal a doufám, že závodníkům předám nějaké cenné rady,“ uzavřel Jaroslav Bába.