Karty jsou před bitvou o záchranu rozdány jasně a Litovel chce o víkendu zvládnout roli favorita v obou domácích zápasech. „Jednoduché to pro nás nebude z hlediska koncentrace," uvědomuje si litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Jeho svěřenci odehráli nesmírně dramatickou sérii se Zlínem, kterou prohráli jen kvůli dvěma neúspěšným rozstřelům v sedmimetrových hodech. Hráči Tatranu byli hodně zklamaní, ale teď už vyhlížejí hanáckou bitvu o záchranu.

„V týmu panuje odhodlaná nálada. Neupadli jsme do deprese po sérii se Zlínem, ve které jsme obstáli. Sice ne výsledkově, ale obstáli jsme z hlediska, že jsme byli schopní odehrát vyrovnané zápasy, a to i bez Davida Juříčka," konstatoval kouč Krejčíř.

Naopak Přerov si v sérii play-out proti Jičínu připsal tři jasné prohry. Jednoznačně skončila i obě vzájemná utkání Litovle a Přerova ze základní části extraligy.

„Podle výsledků, které jsme s Litovlí odehráli, je samozřejmě šance malá. Litovel je velký favorit, my ale zase můžeme jen překvapit," uvědomuje si nejlepší přerovský střelec Tomáš Pernička.

Hosté se budou chtít zaměřit především na sobotní duel.

„Chtěli bychom je zkusit potrápit, když ještě budeme mít síly. Navíc nám přibyl kvalitní hráč Jirka Kosina z Prostějova, takže to nebude ležet jen na třech hráčích. Můžeme třeba prohrát ne o dvacet, ale o deset. Nicméně, pokud budeme Litovel delší dobu trápit a držet s ní krok, může znervóznět. My nemáme co ztratit," uvažoval Tomáš Pernička.

Pokud tým Litovle předvede svůj standardní výkon, tak by neměl mít problém.

„Jdeme do toho s respektem, ale i se sebevědomím, protože víme, že Přerov v celé sezoně neuhrál ani bod. Proto jsme favoritem a bezpodmínečně chceme extraligu v Litovli udržet," říká jednoznačně trenér Krejčíř. Tatran chce sérii rozhodnout co nejdříve.

„Vzhledem k postavení v tabulce bychom chtěli sérii ukončit po třech zápasech," potvrzuje litovelský kouč.

A na závěr dobrá zpráva: David Juříček by měl být k dispozici. Legenda české házené by tak měla proti Přerovu nastoupit ke svým posledním zápasům hráčské kariéry. „Měl by být v pořádku, a pokud se na poslední chvíli nic nestane, tak by David měl být k dispozici," dodal trenér Lubomír Krejčíř.

První zápas série se hraje na litovelské palubovce v sobotu od 17 hodin, utkání číslo dvě pak v neděli od 11 hodin.