Jednoznačným favoritem je hostující účastník Ligy mistryň. Ten minulý týden vypadl v osmifinále prestižní evropské soutěže a nyní se soustředí na jeden z vrcholů sezony.

„Obhajoba národní pohárové trofeje je jedním z našich cílů v této sezoně, který je potřeba splnit," řekl trenér Prostějova Miroslav Čada, jehož tým získal Český pohár v posledních třech letech.

Olomouc figuruje na seznamu vítězů naposledy v sezoně 1994/95.

V tomto ročníku se oba celky ještě neutkaly, neboť Prostějov nestartuje v základní části domácí extraligy a působí pouze na mezinárodním poli.

Olomoucké volejbalistky do finále prošly zcela hladce, v české nejvyšší soutěži jim patří druhé místo. Vysokoškolačky zbraně předem neskládají.

„Pokusíme se o zázrak. Doufám, že podáme bojovný a koncentrovaný výkon. Myslím, že na derby přijde hodně diváků a prostředí bude důstojné finále Českého poháru,“ přál si Teplý.

Zápas začne v 18.00, přímý přenos vysílá Česká televize na svém sportovním programu.

Vítězky Českého poháru se zároveň kvalifikují do finále Česko-Slovenského poháru, v němž se hned ve středu 16. února v Teplicích střetnou s Doprastavem Bratislava. V tentýž den se v teplické hale odehraje i finále mužské společné pohárové soutěže mezi Českými Budějovicemi a týmem z Humenného.

Marek Palatka+ČTK