Loni ve Wimbledonu narazil na Murrayho, na US Open zase na Fishe a na letošním Australian Open vytáhli Hájkovi z osudí Andyho Roddicka.

„Je to opravdu smůla, ale zápas jsem si jednoznačně užil,“ uvedl Hájek v rozhovoru pro idnes. V Melbourne se představil hned první hrací den na a jednom z nevětších kurtů předvedl proti Američanovi s dělovým servisem nebojácný výkon.

Výsledek tomu ale příliš neodpovídá. Hájek uhrál pouze pět her a Roddick zvítězil s přehledem 6:1 a dvakrát 6:2. Sedmadvacetiletý rodák z Olomouce nevyužil ani jeden z pěti brejkbolů a sám ztratil šestkrát podání.

Hájek byl rád, že vůbec mohl v Melbourne startovat. V listopadu si totiž přivodil těžké zranění achilovky a vynechal například i tenisovou extraligu, ve které měl startovat za tým TK Agrofert Prostějov.

„Do Austrálie ale pojedu, přece jen se to zranění bude léčit lépe v australském teple. Bude lepší, když budu trénovat tam,“ řekl Hájek v prosinci během extraligy, které pouze přihlížel. A tak taky učinil.

Hájek k protinožcům odletěl a k zápasu s Roddickem mohl nastoupit.

„Z tohoto pohledu je to pro mě vítězství. Že jsem vůbec mohl s Roddickem hrát, je pro mě cennější, než konečný výsledek,“ řekl Hájek, který si za prohru v prvním kole na konto připsal 20 tisíc australských dolarů.

Loňské druhé kolo ale neobhájil a tak je jeho postavení v elitní stovce v ohrožení. Hájka tak čeká tuhý boj o každý bod, šanci na dobrý výsledek bude mít hned příští týden, kdy startuje na challengeru v Singapuru.

MIROSLAV MAZAL